www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple jedná s Hyundai o spolupráci na autě Apple Car

Apple jedná s Hyundai o spolupráci na autě Apple Car
, , aktualita
Poslední dny se opět více mluví o tom, že Apple chystá své vlastní elektrické auto. Nyní vyplynulo, že by se na jeho vývoji mohla podílet korejská automobilka Hyundai, se kterou proběhla první jednání.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny jsme přinesli zprávu, že Apple odmítl jednat s Elonem Muskem a Teslou o převzetí společnosti. Přesto se stále více mluví o tom, že by Apple přeci jen chtěl prorazit i v automobilovém světě. Jeho Apple Car (iCar nebo jak se vůz bude jmenovat) ale vypadá stále reálněji. To však neznamená, že by auto bylo skoro hotovo, to ani zdaleka. Podle uniklých informací se i po 7 letech, kdy byl projekt Titan poprvé zmíněn, pracuje maximálně tak nad designovými návrhy. Apple se však snaží najít si partnera pro vývoj vozu, aby nemusel začínat úplně od nuly.
 
Apple logo
 
Tímto partnerem by se mohla stát korejská automobilka Hyundai, která poslední dobou patří mezi průkopnické automobilky v alternativních pohonech (vyvíjí hybridy dokonce i solární střechou, elektromobily a je i jednou z mála firem, která se zabývá vodíkovou dopravou). Rozhovory mezi Hyundaiem a Applem potvrdil samotný mluvčí společnosti Hyundai, ale nebyla ještě uzavřena žádná dohoda a Apple má údajně jednat i s dalšími společnostmi. Korejský gigant je zatím jediný, kdo tyto rozhovory potvrdil, byť jen o pár hodin později toto odvolal a jen řekl, že jedná s dalšími společnostmi na vývoji autonomních elektrických aut. Hyundai by se měl postarat o vývoj elektrického pohonu a pracovat i na akumulátorech. I když některé zdroje hovoří o uvedení vozu v roce 2024, reálněji vypadá spíše druhé často zmiňované datum, rok 2027.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala