Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple jedná s Hyundai o spolupráci na autě Apple Car

8.1.2021, Milan Šurkala, aktualita
Poslední dny se opět více mluví o tom, že Apple chystá své vlastní elektrické auto. Nyní vyplynulo, že by se na jeho vývoji mohla podílet korejská automobilka Hyundai, se kterou proběhla první jednání.
Před pár týdny jsme přinesli zprávu, že Apple odmítl jednat s Elonem Muskem a Teslou o převzetí společnosti. Přesto se stále více mluví o tom, že by Apple přeci jen chtěl prorazit i v automobilovém světě. Jeho Apple Car (iCar nebo jak se vůz bude jmenovat) ale vypadá stále reálněji. To však neznamená, že by auto bylo skoro hotovo, to ani zdaleka. Podle uniklých informací se i po 7 letech, kdy byl projekt Titan poprvé zmíněn, pracuje maximálně tak nad designovými návrhy. Apple se však snaží najít si partnera pro vývoj vozu, aby nemusel začínat úplně od nuly.
 
Apple logo
 
Tímto partnerem by se mohla stát korejská automobilka Hyundai, která poslední dobou patří mezi průkopnické automobilky v alternativních pohonech (vyvíjí hybridy dokonce i solární střechou, elektromobily a je i jednou z mála firem, která se zabývá vodíkovou dopravou). Rozhovory mezi Hyundaiem a Applem potvrdil samotný mluvčí společnosti Hyundai, ale nebyla ještě uzavřena žádná dohoda a Apple má údajně jednat i s dalšími společnostmi. Korejský gigant je zatím jediný, kdo tyto rozhovory potvrdil, byť jen o pár hodin později toto odvolal a jen řekl, že jedná s dalšími společnostmi na vývoji autonomních elektrických aut. Hyundai by se měl postarat o vývoj elektrického pohonu a pracovat i na akumulátorech. I když některé zdroje hovoří o uvedení vozu v roce 2024, reálněji vypadá spíše druhé často zmiňované datum, rok 2027.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama