www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple jedná s Hyundai o spolupráci na autě Apple Car

Apple jedná s Hyundai o spolupráci na autě Apple Car
, , aktualita
Poslední dny se opět více mluví o tom, že Apple chystá své vlastní elektrické auto. Nyní vyplynulo, že by se na jeho vývoji mohla podílet korejská automobilka Hyundai, se kterou proběhla první jednání.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny jsme přinesli zprávu, že Apple odmítl jednat s Elonem Muskem a Teslou o převzetí společnosti. Přesto se stále více mluví o tom, že by Apple přeci jen chtěl prorazit i v automobilovém světě. Jeho Apple Car (iCar nebo jak se vůz bude jmenovat) ale vypadá stále reálněji. To však neznamená, že by auto bylo skoro hotovo, to ani zdaleka. Podle uniklých informací se i po 7 letech, kdy byl projekt Titan poprvé zmíněn, pracuje maximálně tak nad designovými návrhy. Apple se však snaží najít si partnera pro vývoj vozu, aby nemusel začínat úplně od nuly.
 
Apple logo
 
Tímto partnerem by se mohla stát korejská automobilka Hyundai, která poslední dobou patří mezi průkopnické automobilky v alternativních pohonech (vyvíjí hybridy dokonce i solární střechou, elektromobily a je i jednou z mála firem, která se zabývá vodíkovou dopravou). Rozhovory mezi Hyundaiem a Applem potvrdil samotný mluvčí společnosti Hyundai, ale nebyla ještě uzavřena žádná dohoda a Apple má údajně jednat i s dalšími společnostmi. Korejský gigant je zatím jediný, kdo tyto rozhovory potvrdil, byť jen o pár hodin později toto odvolal a jen řekl, že jedná s dalšími společnostmi na vývoji autonomních elektrických aut. Hyundai by se měl postarat o vývoj elektrického pohonu a pracovat i na akumulátorech. I když některé zdroje hovoří o uvedení vozu v roce 2024, reálněji vypadá spíše druhé často zmiňované datum, rok 2027.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů