www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple jedná s Hyundai o spolupráci na autě Apple Car

Apple jedná s Hyundai o spolupráci na autě Apple Car
, , aktualita
Poslední dny se opět více mluví o tom, že Apple chystá své vlastní elektrické auto. Nyní vyplynulo, že by se na jeho vývoji mohla podílet korejská automobilka Hyundai, se kterou proběhla první jednání.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny jsme přinesli zprávu, že Apple odmítl jednat s Elonem Muskem a Teslou o převzetí společnosti. Přesto se stále více mluví o tom, že by Apple přeci jen chtěl prorazit i v automobilovém světě. Jeho Apple Car (iCar nebo jak se vůz bude jmenovat) ale vypadá stále reálněji. To však neznamená, že by auto bylo skoro hotovo, to ani zdaleka. Podle uniklých informací se i po 7 letech, kdy byl projekt Titan poprvé zmíněn, pracuje maximálně tak nad designovými návrhy. Apple se však snaží najít si partnera pro vývoj vozu, aby nemusel začínat úplně od nuly.
 
Apple logo
 
Tímto partnerem by se mohla stát korejská automobilka Hyundai, která poslední dobou patří mezi průkopnické automobilky v alternativních pohonech (vyvíjí hybridy dokonce i solární střechou, elektromobily a je i jednou z mála firem, která se zabývá vodíkovou dopravou). Rozhovory mezi Hyundaiem a Applem potvrdil samotný mluvčí společnosti Hyundai, ale nebyla ještě uzavřena žádná dohoda a Apple má údajně jednat i s dalšími společnostmi. Korejský gigant je zatím jediný, kdo tyto rozhovory potvrdil, byť jen o pár hodin později toto odvolal a jen řekl, že jedná s dalšími společnostmi na vývoji autonomních elektrických aut. Hyundai by se měl postarat o vývoj elektrického pohonu a pracovat i na akumulátorech. I když některé zdroje hovoří o uvedení vozu v roce 2024, reálněji vypadá spíše druhé často zmiňované datum, rok 2027.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV J.D. Power: většina majitelů elektromobilů už chce zůstat u EV
J.D. Power provedl studii pod názvem U.S. Electric Vehicle Experience (EVX) Ownership Study, která zjišťovala, jak jsou majitelé elektromobilů spokojeni se svými vozy. Většina chce už u elektromobility zůstat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h
Čína je jednou z mála zemí, která provozuje vlaky typu maglev. Ty dosud jezdí rychlostí maximálně 430 km/h. Ve vývoji jsou ale ještě rychlejší verze a byl představen prototyp, který by měl vyvinout až 620 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
24.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan
Elektromobil Porsche Taycan půjde sehnat ještě levněji než doposud. Německá automobilka totiž představila základní model s pohonem zadních kol, jehož cena se totiž dostane na pouhých 80 tisíc USD.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu
Mercedes-Benz pokračuje v elektromobilové ofenzivě a představuje nový kompaktní crossover EQA. Ten se bude nejprve nabízet ve verzi s dojezdem 426 km, ale chystají se i další s větším akumulátorem nebo dvojicí elektromotorů.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala