Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hyundai FCEV Vision 2030, vize vodíkové budoucnosti

14.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Hyundai je jednou z mála automobilek, které se ve větším soustředí i na vodíkový pohon. Představila tak svou FCEV Vision 2030, díky které by chtěla do roku 2030 vyrábět více než půl milionu vodíkových aut ročně.
Na trhu není moc automobilek, které by věřily vodíkovému pohonu. Ve větším jej zkouší např. Toyota, Honda a Hyundai. A právě Hyundai nyní představuje svou FCEV Vision 2030, která má výrazně pomoci rozšíření vodíkové dopravě nejen na silnicích, ale i ve vzduchu a na vodě. Do roku 2030 tak chce investovat 7,6 bilionu korejských wonů (přes 150 miliard Kč), což by mělo současně vytvořit přibližně 51 tisíc pracovních míst.
 
Hyundai Nexo
 
Společnost předpokládá, že v tomto roce se bude prodávat okolo 2 milionů vodíkových aut ročně, přičemž sama by chtěla mít zhruba 500 tisíc. Celkově však hovoří o 700 tisících vodíkových zařízení ročně, takže zbývajících 200 tisíc by měly tvořit např. drony, lodě, lokomotivy či jiná kolejová vozidla a také např. i vysokozdvižné vozíky.
 
Pokud jde o automobily, zde se začalo v roce 2013 vodíkovým SUV Hyundai Tucson FCEV a nyní se pokračuje zbrusu novým SUV Nexo. To vylepšuje rozvržení součástí vodíkového systému, vše je také lehčí. Byla také postavena nová továrna v Chungju v Jižní Koreji, která zvyšuje kapacitu produkce z 3000 vodíkových jednotek ročně na 40 tisíc.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama