www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hyundai FCEV Vision 2030, vize vodíkové budoucnosti

Hyundai FCEV Vision 2030, vize vodíkové budoucnosti
, , aktualita
Hyundai je jednou z mála automobilek, které se ve větším soustředí i na vodíkový pohon. Představila tak svou FCEV Vision 2030, díky které by chtěla do roku 2030 vyrábět více než půl milionu vodíkových aut ročně.
K oblíbeným
reklama
Na trhu není moc automobilek, které by věřily vodíkovému pohonu. Ve větším jej zkouší např. Toyota, Honda a Hyundai. A právě Hyundai nyní představuje svou FCEV Vision 2030, která má výrazně pomoci rozšíření vodíkové dopravě nejen na silnicích, ale i ve vzduchu a na vodě. Do roku 2030 tak chce investovat 7,6 bilionu korejských wonů (přes 150 miliard Kč), což by mělo současně vytvořit přibližně 51 tisíc pracovních míst.
 
Hyundai Nexo
 
Společnost předpokládá, že v tomto roce se bude prodávat okolo 2 milionů vodíkových aut ročně, přičemž sama by chtěla mít zhruba 500 tisíc. Celkově však hovoří o 700 tisících vodíkových zařízení ročně, takže zbývajících 200 tisíc by měly tvořit např. drony, lodě, lokomotivy či jiná kolejová vozidla a také např. i vysokozdvižné vozíky.
 
Pokud jde o automobily, zde se začalo v roce 2013 vodíkovým SUV Hyundai Tucson FCEV a nyní se pokračuje zbrusu novým SUV Nexo. To vylepšuje rozvržení součástí vodíkového systému, vše je také lehčí. Byla také postavena nová továrna v Chungju v Jižní Koreji, která zvyšuje kapacitu produkce z 3000 vodíkových jednotek ročně na 40 tisíc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala