www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hyundai FCEV Vision 2030, vize vodíkové budoucnosti

Hyundai FCEV Vision 2030, vize vodíkové budoucnosti
, , aktualita
Hyundai je jednou z mála automobilek, které se ve větším soustředí i na vodíkový pohon. Představila tak svou FCEV Vision 2030, díky které by chtěla do roku 2030 vyrábět více než půl milionu vodíkových aut ročně.
K oblíbeným
reklama
Na trhu není moc automobilek, které by věřily vodíkovému pohonu. Ve větším jej zkouší např. Toyota, Honda a Hyundai. A právě Hyundai nyní představuje svou FCEV Vision 2030, která má výrazně pomoci rozšíření vodíkové dopravě nejen na silnicích, ale i ve vzduchu a na vodě. Do roku 2030 tak chce investovat 7,6 bilionu korejských wonů (přes 150 miliard Kč), což by mělo současně vytvořit přibližně 51 tisíc pracovních míst.
 
Hyundai Nexo
 
Společnost předpokládá, že v tomto roce se bude prodávat okolo 2 milionů vodíkových aut ročně, přičemž sama by chtěla mít zhruba 500 tisíc. Celkově však hovoří o 700 tisících vodíkových zařízení ročně, takže zbývajících 200 tisíc by měly tvořit např. drony, lodě, lokomotivy či jiná kolejová vozidla a také např. i vysokozdvižné vozíky.
 
Pokud jde o automobily, zde se začalo v roce 2013 vodíkovým SUV Hyundai Tucson FCEV a nyní se pokračuje zbrusu novým SUV Nexo. To vylepšuje rozvržení součástí vodíkového systému, vše je také lehčí. Byla také postavena nová továrna v Chungju v Jižní Koreji, která zvyšuje kapacitu produkce z 3000 vodíkových jednotek ročně na 40 tisíc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala