www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hyundai FCEV Vision 2030, vize vodíkové budoucnosti

Hyundai FCEV Vision 2030, vize vodíkové budoucnosti
, , aktualita
Hyundai je jednou z mála automobilek, které se ve větším soustředí i na vodíkový pohon. Představila tak svou FCEV Vision 2030, díky které by chtěla do roku 2030 vyrábět více než půl milionu vodíkových aut ročně.
reklama
Na trhu není moc automobilek, které by věřily vodíkovému pohonu. Ve větším jej zkouší např. Toyota, Honda a Hyundai. A právě Hyundai nyní představuje svou FCEV Vision 2030, která má výrazně pomoci rozšíření vodíkové dopravě nejen na silnicích, ale i ve vzduchu a na vodě. Do roku 2030 tak chce investovat 7,6 bilionu korejských wonů (přes 150 miliard Kč), což by mělo současně vytvořit přibližně 51 tisíc pracovních míst.
 
Hyundai Nexo
 
Společnost předpokládá, že v tomto roce se bude prodávat okolo 2 milionů vodíkových aut ročně, přičemž sama by chtěla mít zhruba 500 tisíc. Celkově však hovoří o 700 tisících vodíkových zařízení ročně, takže zbývajících 200 tisíc by měly tvořit např. drony, lodě, lokomotivy či jiná kolejová vozidla a také např. i vysokozdvižné vozíky.
 
Pokud jde o automobily, zde se začalo v roce 2013 vodíkovým SUV Hyundai Tucson FCEV a nyní se pokračuje zbrusu novým SUV Nexo. To vylepšuje rozvržení součástí vodíkového systému, vše je také lehčí. Byla také postavena nová továrna v Chungju v Jižní Koreji, která zvyšuje kapacitu produkce z 3000 vodíkových jednotek ročně na 40 tisíc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář