Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple by mohl příští měsíc ukázat čtyři nové iPady Pro a červené iPhony

20.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Z japonského zdroje přišla zpráva, že Apple příští měsíc uspořádá tiskovou konferenci, na které představí čtyři nové modely iPadu Pro v různých velikostech, nové barevné varianty iPhonu 7 a 7 Plus či nejvyšší paměťovou verzi iPhonu SE.
Na iPhony 8 si patrně počkáme až do podzimu, ale jiné novinky nám výrobce s nakousnutým jablkem v logu možná představí už příští měsíc. Nečekanou informaci zveřejnil japonský web Macotakara.jp, který už v minulosti přinesl pravdivé spekulace o zařízeních Apple. Zatím nebylo zveřejněno přesné datum tiskové konference, ale konat by se měla někdy v průběhu března. Nových produktů by mělo být hned několik. V některých případech by se mělo jednat o úplné novinky, jindy jen o upravené verze již stávajících zařízení.

Hlavní si roli si patrně zahrají tablety od Applu. Očekávány jsou totiž až čtyři nové modely iPadu Pro s úhlopříčkami 7,9“, 9,7“, 10.5“ a 12,9“. Připomeňme, že v loňském roce se spekulovalo jen o dvou iPadech Pro, které mají být představeny v průběhu roku 2017. Za překvapení můžeme považovat především nejmenší model s méně než osmipalcovým displejem. Zajímavý by ovšem měl být také 10,5“ iPad Pro, který se údajně pochlubí obrazovkou zabírající téměř celou nebo snad úplně celou čelní plochu zařízení. Na uvedení tohoto modelu na trh bychom si také měli počkat nejdéle, a to až do května, zatímco zbylé tři novinky se nejspíš objeví na pultech obchodů ještě do konce března. Všechny iPady Pro budou jistě kompatibilní s dotykovým stylusem Apple Pancil, který patrně zůstane jako volitelné příslušenství s cenovkou 3 000 Kč.

Další novinkou březnové keynote by mohly být červené varianty iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, které tak doplní už bohatou barevnou nabídku. Uvidíme, zda tím Apple rozpoutá zájem zákazníků a výrobce o červené smartphony, podobně jako to bylo dříve po uvedení zlatých a růžově zlatých iPhonů. A zatraktivnění by se mohl rovněž dočkat malý iPhone SE, který bude údajně představen ve variantě se 128GB interním úložištěm. Dosud je telefon prodáván jen s 16GB nebo 64GB pamětí. Jako poslední novinku zmiňuje japonský zdroj rozšíření řemínků pro chytré hodinky Apple Watch.

Svou troškou do mlýna nedávno přispěla také agentura Bloomberg, podle které můžeme v blízké době očekávat novou generaci Apple TV. Zařízení by si nově mělo poradit se 4K rozlišením a také prý nabídne „živější barvy“, což by mohlo naznačovat podporu vysokého dynamického rozsahu (HDR). Není ovšem jasné, zda bude další Apple TV představena v březnu, nebo až někdy později.

Zdroj: Macotakara.jp
reklama