Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone 8: tři velikosti a skleněná záda?

27.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Apple pro desetileté výročí iPhonů údajně připravuje překvapení. V roce 2017 mají přijít tři velikosti iPhonu 8, přičemž všechny nejspíš nabídnou skleněnou zadní stranu. Další zdroj ovšem uvádí, že se máme těšit pouze na dvě verze.
iPhony 7 a 7 Plus jsou na trhu teprve pár týdnů, ale to nebrání ve spekulacích o jejich nástupci. Jelikož se už Applu nedaří tak jako dříve, což by společnost mohlo donutit k ještě větší snaze, a navíc budou moci iPhony v příštím roce oslavit desetileté výročí, měli bychom se těšit na velké novinky. Podle spekulací mají být přeskočeny iPhony 7s a 7s Plus, místo nich se na trh dostanou rovnou modely iPhone 8. Tentokrát jsou podle interních zdrojů ve vývoji hned tři varianty lišící se úhlopříčkou displeje: 4,7”, 5” a 5,5”. Samozřejmě není jasné, zda Apple ještě při vývoji jednu z verzí nezatrhne, jako k tomu údajně došlo u iPhonu 7. To ostatně potvrzuje jiný zdroj, podle kterého by mělo dojít opět k představení jen dvou variant.
iPhone 7


V každém případě mají modely sdílet podobný design, jehož hlavním jmenovatelem nemá být tentokrát hliník ani jiný kov, ale sklo, které bychom měli najít také na zadních stranách telefonu. Podrobnosti o tomto řešení zatím zůstávají zahaleny tajemstvím, ale velmi pravděpodobně půjde o typ skla odolný proti poškrábání či prasknutí při pádu zařízení na zem. Jeho dodavatelem má být čínská společnost Biel Crystal Manufactory and Lens Technology. Kovový rám patrně dodá firma Catcher Technology, která patří Foxconnu. Podle spekulací má 5,5“ varianta, která patrně ponese název iPhone 8 Plus, dostat AMOLED displej místo běžného LCD.

Navíc by mohlo jít o panel, který je po obou stranách mírně zahnutý podobně jako na Galaxy Note 7. Nejspíš jej Applu dodá samotný Samsung. Zahnutým displejem jihokorejského výrobce je nejspíš vybaveno také nové Xiaomi Mi Note 2. Menší varianta či varianty iPhonu 8 by si měly ponechat LCD displej, který byl v případě iPhonu 7 odborníky hodnocen jako nejlepší. Další dosud nevídanou novinkou u iPhonů by měla být podpora bezdrátového nabíjení, a to i na větší vzdálenost. Objevují se také mnohem méně uvěřitelné spekulace, některé například tvrdí, že iPhone 8 bude mít displej zasahující až k okrajům a přední strana tak bude prakticky bez rámečků. Podle jiných zdrojů by úhlopříčka iPhonu 8 Plus měla vzrůst až na 5,8“, jednalo by se tedy o opravdový phablet.

Zdroj: Phonearena.com
reklama