Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zuri U28: powerbanka, se kterou si zavoláte

6.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Tlačítkový mobil Zuri U28 uvnitř ukrývá baterii o kapacitě 4 000 mAh, která by v kombinaci se základními funkcemi měla zajistit několikaměsíční výdrž. Alternativou je ovšem možnost používat tento telefon jako powerbanku k nabíjení jiných zařízení.
Nemálo z uživatelů smartphonů na cestách provází powerbanka, která je má zachránit v případě, že se smartphone vybije ve chvíli, kdy není po ruce elektrická zásuvka. Jednu hongkongskou ovšem napadlo zkombinovat power banku a obyčejný tlačítkový telefon do jednoho produktu. Výsledkem je Zuri U28 disponující baterií o kapacitě 4 000 mAh. To je kapacita ideální pro smartphony, ale v případě mobilu s malým nedotykovým displejem a nejzákladnějšími komponenty je to možná až zbytečně moc.

Výrobce nezmiňuje, jaká je výdrž telefonu na jedno nabití, ale v pohotovostním režimu by to mohlo být až několik měsíců. Nabízí se srovnání s novou Nokií 3310, která byla představena na MWC 2017. V případě modernizované legendy vybavené 1200mAh je slibována výdrž 31 dnů, takže u Zuri U28 by neměl být problém dostat na čtvrt roku. Autoři ovšem počítají s tím, že se uživatel bude chtít o přebytečnou energii podělit s jinými elektronickými zařízeními. Telefon tedy můžete nosit s sebou jako běžnou powerbanku a v případě potřeby jej propojit pomocí USB kabelu například se smartphonem.

Možnost využít telefon jako power banku není úplně nová, ale snad vůbec poprvé se objevuje u tlačítkového modelu, který se navíc bude jistě prodávat za rozumnou cenu. Uživatel by si tedy mohl Zuri U28 pořídit jako náhradu powerbanky, se kterou si v případě nutnosti může zavolat. Může se totiž stát, že svůj hlavní smartphone přestane fungovat, případně jej někde ztratíme. A v takovém případě se může hodit záložní telefon. Nabízí se také možnost využití jako telefonu s druhou (nebo dokonce třetí) SIM kartou, neboť ne každý přístroj podporuje Dual SIM.

Zuri U28 disponuje 2,8“ displejem, pod kterým se nachází numerická klávesnice. Telefon si vystačí s 32MB RAM i 32MB vnitřní pamětí. Předinstalován je webový prohlížeč, přičemž k internetu se připojíte pomocí 2G sítí a některé zdroje uvádějí dokonce podporu Wi-Fi. Dále je k dispozici VGA fotoaparát na zadní straně, FM rádio a dva sloty na SIM kartu. Zatím nebyly zveřejněny podrobnosti o ceně ani dostupnosti na světových trzích.

Zdroj: Liliputing.com
reklama