Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZTE uvažuje o telefonu s čistým Androidem

15.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
ZTE by rádo využilo díru na trhu po Nexusech a uvažuje o smartphonu s neupraveným Androidem. Jeho výhodou by mohla být přijatelná cena, rychlé softwarové aktualizace a podpora vývojářů alternativních ROM.
ZTE v minulosti ztratilo pozici jednoho z největších výrobců smartphonů a k jejímu znovudobytí se rozhodlo zvolit alternativní způsoby. Kromě značky Axon, která cílí především na americké zákazníky, se snaží výrobce více naslouchat zákazníkům. Před nedávnem třeba nechal své fanoušky, aby navrhli inovativní chytré zařízení a v následném hlasování vybrali projekt, který by měl být opravdu vyroben. Vítězem se stal smartphone ovládaný pomocí očí, zadní stranou umožňující „přilepení“ na zeď a displejem, který zabraňuje šmírování. Před týdnem ZTE na svém fóru spustilo další anketu, ve kterém se tentokrát ptalo, jakou výhodu uživatelé oceňují na telefonech s neupraveným Androidem.
ZTE Axon 7 se má v lednu dočkat aktualizace na Android 7.0 Nougat


Mohlo by se jednat o náznak, že výrobce uvažuje o náhradě za nedávno ukončenou řadu Nexus od Googlu. Na tu sice navazují smartphony Pixel, ale u nich se o cenové dostupnosti (i přes nepochybné kvality) zrovna nedá hovořit. ZTE by na to tedy mohlo jít jinou cestou a naopak nabídnout cenově dostupnější smartphone s čistým, nebo skoro čistým Androidem. Podobnou cestou se před lety vydala také Motorola, která přestala operační systém zbytečně modifikovat a rozhodla se maximálně předinstalovat pár aplikací či přidat několik funkcí navíc.

Takový trend se ovšem začíná pomalu projevovat také u dalších výrobců, kteří se dříve snažili Android ve svých zařízeních co možná nejvíce odlišit od konkurence, ale v poslední době od výraznějších úprav upouštějí. Jako příklad můžeme uvést Huawei a jeho uživatelskou nadstavbu EMUI. Fanoušci ZTE by na telefonech s neupraveným Androidem nejvíce ocenili nepozměněné uživatelské rozhraní a vzhled, který se neliší od čistého Androidu vydaného přímo Googlem. Výhodou by ovšem byly také rychlejší softwarové aktualizace, lepší podpora vývojářů alternativních ROM nebo menší nároky operačního systému na výkon.

Teď už jen musíme doufat, že ZTE vyhodnotí projekt smartphonu s neupraveným Androidem jako dobrý nápad a už v příštím roce uvede nějaké takové zařízení na trh.

Zdroj: Community.zteusa.com
reklama