www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

ZTE uvažuje o telefonu s čistým Androidem

ZTE uvažuje o telefonu s čistým Androidem
, , aktualita
ZTE by rádo využilo díru na trhu po Nexusech a uvažuje o smartphonu s neupraveným Androidem. Jeho výhodou by mohla být přijatelná cena, rychlé softwarové aktualizace a podpora vývojářů alternativních ROM.
reklama
ZTE v minulosti ztratilo pozici jednoho z největších výrobců smartphonů a k jejímu znovudobytí se rozhodlo zvolit alternativní způsoby. Kromě značky Axon, která cílí především na americké zákazníky, se snaží výrobce více naslouchat zákazníkům. Před nedávnem třeba nechal své fanoušky, aby navrhli inovativní chytré zařízení a v následném hlasování vybrali projekt, který by měl být opravdu vyroben. Vítězem se stal smartphone ovládaný pomocí očí, zadní stranou umožňující „přilepení“ na zeď a displejem, který zabraňuje šmírování. Před týdnem ZTE na svém fóru spustilo další anketu, ve kterém se tentokrát ptalo, jakou výhodu uživatelé oceňují na telefonech s neupraveným Androidem.
ZTE Axon 7 se má v lednu dočkat aktualizace na Android 7.0 Nougat


Mohlo by se jednat o náznak, že výrobce uvažuje o náhradě za nedávno ukončenou řadu Nexus od Googlu. Na tu sice navazují smartphony Pixel, ale u nich se o cenové dostupnosti (i přes nepochybné kvality) zrovna nedá hovořit. ZTE by na to tedy mohlo jít jinou cestou a naopak nabídnout cenově dostupnější smartphone s čistým, nebo skoro čistým Androidem. Podobnou cestou se před lety vydala také Motorola, která přestala operační systém zbytečně modifikovat a rozhodla se maximálně předinstalovat pár aplikací či přidat několik funkcí navíc.

Takový trend se ovšem začíná pomalu projevovat také u dalších výrobců, kteří se dříve snažili Android ve svých zařízeních co možná nejvíce odlišit od konkurence, ale v poslední době od výraznějších úprav upouštějí. Jako příklad můžeme uvést Huawei a jeho uživatelskou nadstavbu EMUI. Fanoušci ZTE by na telefonech s neupraveným Androidem nejvíce ocenili nepozměněné uživatelské rozhraní a vzhled, který se neliší od čistého Androidu vydaného přímo Googlem. Výhodou by ovšem byly také rychlejší softwarové aktualizace, lepší podpora vývojářů alternativních ROM nebo menší nároky operačního systému na výkon.

Teď už jen musíme doufat, že ZTE vyhodnotí projekt smartphonu s neupraveným Androidem jako dobrý nápad a už v příštím roce uvede nějaké takové zařízení na trh.

Zdroj: Community.zteusa.com
reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala