Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ZTE připravuje chytré hodinky s Android Wear. Takhle vypadají

10.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
ZTE je patrně dalším výrobcem, který do nabídky zařadí chytré hodinky na platformě Android Wear. Čínská společnost je v této oblasti úplným nováčkem, proto není jasné, co od jejich prvotiny můžeme čekat. Jediné, co zatím známe, je design hodinek.
ZTE Quartz je údajný název prvních chytrých hodinek z dílny tohoto čínského výrobce, který v současné době zažívá jedno z nejhorších období ve své historii. O to překvapivější je fakt, že se ZTE rozhodlo zabývat chytrými hodinkami, které zatím nedosahují zajímavých prodejních čísel. Bezmála polovinu trhu navíc ovládá Apple, jehož prodeje hodinek se zastavily, a s tím i celý trh. Právě z těchto důvodů neplánuje v blízké době přinést na trh hodinky ani HTC, které přitom vývoj minimálně jednoho modelu prakticky dokončilo.

Zpět ovšem k novince od ZTE, která by měla nabídnout relativně pohledný design stojící na pomezí elegance a sportovnosti. Vyobrazený model má konkrétně gumový pásek, ale není vyloučeno, že v nabídce bude více variant. ZTE Quartz také nabídnou kulatý displej, což ovšem v dnešní době není nic překvapivého. V případě operačního systému by měla být zvolena platformu od Googlu, s největší pravděpodobností už nový Android Wear 2.0, který se porpvé objevil v modelech LG Watch Style a Watch Sport.

Více podrobností o prvních chytrých hodinkách značky ZTE prozatím nemáme k dispozici. Tajemstvím tak prozatím zůstávají nejen technické parametry, ale rovněž cena. Zatím není jasné, zda budou ZTE Quartz představeny už na veletrhu MWC 2017 v Barceloně, který začíná koncem února, ale byla by to pro výrobce ideální příležitost pochlubit se touto novinkou.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama