Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC v blízké době neplánuje uvést hodinky s Android Wear

26.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Stále čekáte na chytré hodinky od HTC? V nejbližší době se jich nedočkáte, prozradil prezident společnosti Chialin Chang v nedávném rozhovoru. Obrázky hodinek s Android Wear, které se před nedávnem opět objevily, tedy nejspíš ukazují již mrtvý projekt.
HTC už několik let váhá se vstupem na trh s chytrými hodinkami. Několik modelů měl už nejspíš připravených, ale nakonec se je rozhodl nepředstavit veřejnosti. Naposledy to byl sportovní model vytvořený ve spolupráci s americkou značkou oblečení Under Armour, který měl být vybaven kulatým displejem a operačním systémem Android Wear. Zaměření na sportovní povahy měly odpovídat nejen nabízené funkce, ale také samotný design a odolnost hodinek s interním označením „Halfbeak“. Poprvé se fotografie tohoto prototypu objevily v říjnu loňského roku a tento měsíc následovaly další.

Spekulovalo se o brzkém představení těchto hodinek, ale nakonec k němu údajně nedojde. Potvrzeno to tentokrát máme z takřka oficiálního zdroje. Chialin Chang, který je v HTC prezidentem pro oblast smartphonů a připojitelných zařízení, ve svém posledním rozhovoru potvrdil, že chytré hodinky jeho společnost nemá v plánu. Tedy alespoň ne v blízké době. Důvodem je prý to, že chytré hodinky nemají na trhu výraznější úspěch, a dokonce také Apple zažívá v tomto segmentu pokles prodeje.

Chytrých hodinek s logem HTC bychom se tedy v delším časovém horizontu mohli dočkat, ale nebude to nejspíš dříve, než se zlepší uživatelská zkušenost s tímto typem zařízení a především se nestane masovější záležitostí. Zmiňované sportovní hodinky jsou tedy nejspíš dalším projektem, který se nakonec nedočká dokončení a uvedení na trh. Není to ostatně poprvé, co HTC zrušilo své plány ohledně nositelných zařízení. Na veletrhu MWC 2015 byl představen chytrý náramek HTC Grip, který se výrobce rozhodl před jeho uvedením na trh přepracovat. Důvodem mohla být kritika ze strany recenzentů, kteří mohli náramek vyzkoušet na vlastní kůži. I přes několik slibů se ovšem Grip nikdy nedostal do prodeje.

Dodejme, že HTC se nedávno vyjádřilo také k budoucnosti svých smartphonů. V roce 2017 společnost uvede šest až sedm nových modelů, tedy méně než vloni. Tento počet už navíc zahrnuje představené modely HTC U Ultra a U Play. Očekávat můžeme patrně také vlajkovou loď, která ovšem neponese název „HTC 11“.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama