Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chytrý náramek od HTC se znovu opozdí

25.10.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Před bezmála osmi měsíci představilo HTC své první (a dosud jediné) nositelné zařízení – chytrý náramek HTC Grip. Výrobce už ovšem prošvihl dva slibované termíny zahájení a podle nejnovějších zveřejněných informací se zařízení dostane na trh až v příštím roce.
1. března 2015 představilo HTC na veletrhu MWC 2015 v Barceloně své první nositelné zařízení. Očekávání byla veliká a stejně tak zklamání některých fanoušků. Náramek má sice zajímavý design, cílí ovšem především na profesionální sportovce. HTC totiž při jeho vývoji spolupracovalo s americkou společností Under Armour, která se zabývá sportovním oblečením.

Při představení výrobce prohlásil, že svůj náramek začne na americkém trhu nabízet na jaře, a to s cenovkou 199 dolarů, v přepočtu asi 4 900 Kč bez DPH. HTC svůj slib ovšem nesplnilo a v červenci vydalo prohlášení, ve kterém informuje, že se rozhodlo svůj model Grip předělat. Nová verze se měla na trh dostat do konce letošního roku, ani tento termín ale výrobce nakonec nesplní.
Původní verze chytrého náramku HTC Grip


Redaktoři webu Phandroid.com dostali od zástupců HTC odpověď, že se chytrý náramek dostane na trh až začátkem příštího roku, tedy téměř po oficiálním představení. Nositelné zařízení bude součástí platformy Connected Fitness, která vzniká spoluprací společností HTC a Under Armour. Kromě náramku bude zahrnovat i další nespecifikované produkty.

Platforma určená sportovcům všech kategorií od amatérů až po profesionály umožní uživatelům sledovat a vylepšovat své zdraví i kondici. Dobrou zprávou je to, že výrobci nebudou svými produkty cílit na USA, jak se původně očekávalo, ale dočkáme se jejich uvedení na trzích po celém světě.

Původní verze zařízení HTC Grip byla vybavena 1,8“ zakřiveným OLED displejem nebo GPS, po jehož aktivaci se ale 100mAh baterie měla vybít za méně než 5 hodin (jinak se počítalo s výdrží dva až tři dny). Vysokou odolnost měla zajištovat nejen certifikace IP57, ale také absolvování armádních testů podle specifikace MIL-STD-810.

Zdroj: Phandroid.com
reklama