Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chytré hodinky od HTC na prvních fotografiich, zaměří se na sportovce

10.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
O chytrých hodinkách značky HTC se mluví už několik let, výrobce si na jejich vývoji údajně dává záležet a nechce nic uspěchat. Několik zveřejněných fotografií ovšem dává tušit, že představení se blíží. Co si pro nás tedy HTC chystá?
HTC je v kategorii nositelných zařízení stále ještě nováčkem. Na veletrhu MWC 2015 výrobce představil chytrý náramek HTC Grip, ale ten se nikdy nedostal na pulty obchodů. Přijetí mezi odborníky, kteří si mohli náramek vyzkoušet, nebylo zrovna nejlepší, a tak se prý společnost rozhodla svůj produkt předělat. Jenže ani přes několik slibů (poslední hovořil o začátku roku 2016) se HTC Grip nakonec na trhu neobjevil. Středem pozornosti se teď místo toho stávají chytré hodinky nesoucí interní označení „Halfbeak“.

O chytrých hodinkách s logem HTC se už také hovoří řadu let. Výrobce už měl údajně jeden model připravený, ale nakonec se jeho uvedení rozhodl zrušit – prý ještě nebyl dostatečně dokonalý. Nyní se na čínské sociální síti Weibo objevilo několik fotografií chytrých hodinek, které podle loga na spodní straně vytvořilo HTC ve spolupráci s americkým výrobcem sportovního oblečení Under Armour. První model tedy bude cílit především na sportovce, čemuž odpovídá i použitý design. Hodinky jsou údajně vybaveny operačním systémem Android Wear a kulatým dotykovým displejem s rozlišením 360 x 360 pixelů. Na spodní straně si můžeme všimnout optického senzoru srdečního tepu a pinů pro nabíjení baterie.

Ještě než začnete uvažovat o případné koupi, musíme upozornit na neznámý stav vývoje zařízení. HTC „Halfbeak“ mohou být klidně zrušeným prototypem, s jehož uvedením na trh už výrobce nepočítá. Pokud je tomu však naopak, mohlo by k oficiálnímu představení dojít ještě v letošním roce, aby výrobce stihl předvánoční trh. Ale možná pravděpodobnější je až rok příští, kdy by byly hodinky nejspíš představeny na veletrhu MWC 2017. Šlo by přitom o významné oživení trhu s hodinkami vybavenými systémem Android Wear.¨

Zdroj: Gsmarena.com
reklama