Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Grip: chytrý náramek zaměřený na sportovce

1.3.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Na MWC 2015 v Barceloně představila společnost HTC také své vůbec první nositelné zařízení. Je jím chytrý náramek Grip, který se může pochlubit například zahnutým PM-OLED displejem nebo GPS.
HTC při tvorbě svého prvního nositelného zařízení spolupracovalo s americkou společností Under Armour, která se zabývá sportovním oblečením. Už to naznačuje, že taiwanský výrobce svým náramkem cílí především na profesionální sportovce a další uživatele, pro které je běh důležitou součástí života.

Chytrý náramek je možné spárovat s aplikací Under Armour Record, která slouží nejen k zaznamenávání pohybu, ale také údajů týkajících se například výživy. Aplikace pak sportovci dokáže navrhnout optimální program zahrnující cvičení, spánek i stravování.

HTC Grip má povedený design, který kombinuje nenápadnou temně modrou barvu z vrchní strany a výraznou zelenou barvu na vnitřní straně náramku. K zobrazování času, naměřených údajů, ale třeba také notifikací slouží 1,8“ zakřivený displej technologie PM-OLED s rozlišením 160 x 32 pixelů.

Na rozdíl od jiných náramků disponuje ten od HTC také GPS, které umožňuje přesně zaznamenávat trasu a následně ji zobrazit na mapě. GPS je ovšem také obrovským „žroutem“ energie, při jeho zapnutí se 100mAh baterie vybije už za méně než 5 hodin. Pokud se obejdete bez zaznamenávání přesné trasy pohybu, měla by výdrž náramku činit dva až ti dny.

Dalšími funkcemi už zařízení příliš nepřekvapí – kromě zaznamenávání pohybu a zobrazování notifikací zvládne HTC Grid také monitorovat spánek nebo na jeho displeji můžete ovládat hudební přehrávač.

Náramek je kompatibilní se smartphony platformě Android a iOS. Spárování probíhá samozřejmě přes Bluetooth 4.0, stejná technologie umožňuje k náramku připojit také dodatečné příslušenství jako například měřič srdečního tepu.

HTC Grid bude dodáván ve třech různých velikostech. Náramek je také voděodolný, a to konkrétně podle certifikace IP57. Zařízení dokonce prošlo armádními testy MIL-STD-810. Dostupnost byla zatím potvrzena jen pro severní Ameriku, kde se novinka začne prodávat letos na jaře za cenu 199 amerických dolarů, v přepočtu bezmála 4 900 Kč bez daně.

Zdroj: Liliputing.com
reklama