www.svetmobilne.cz
>
>
>

Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023

Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023
, , aktualita
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk mívá obvykle velmi optimistické termíny, které nezřídka přetáhne i o několik let. I když se to začalo zlepšovat, koronavirová a jí umocněná čipová krize ale snahu do značné míry zhatily a Tesla opět nabírá mnoholetá zpoždění v uvádění nových produktů. Počátkem září jsme vás informovali, že se kvůli čipové krizi odsune Roadster až na rok 2023 (původně plánován na rok 2020), ale poslední informace hovoří o tom, že nezůstane jen u Roadsteru.
 
Tesla Semi
 
Zpoždění nabere i nákladní elektromobil Tesla Semi, u kterého to už vypadalo, že se začne vyrábět v následujících měsících v nové texaské továrně Tesly. Podobně tak to vypadalo, že bychom se už letos mohli dočkat Cybetrucku. Bohužel ani zde se jich v dohledné době nedočkáme a podobně jako Roadster, i tyto modely byly přesunuty až na rok 2023 (Semi byl plánován už na rok 2019). Otázkou nicméně zůstává, zda je čipová krize a potíže s dodávkami dílů jediným problémem. Pro tyto modely jsou velmi důležité nové články velikosti 4680, které se zatím neobjevily. Očekává se však, že by na ně měly brzy najet Modely Y z německé Gigafactory a pak by mohly najít své místo i v novinkách.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala