Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023

14.10.2021, Milan Šurkala, aktualita
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
Elon Musk mívá obvykle velmi optimistické termíny, které nezřídka přetáhne i o několik let. I když se to začalo zlepšovat, koronavirová a jí umocněná čipová krize ale snahu do značné míry zhatily a Tesla opět nabírá mnoholetá zpoždění v uvádění nových produktů. Počátkem září jsme vás informovali, že se kvůli čipové krizi odsune Roadster až na rok 2023 (původně plánován na rok 2020), ale poslední informace hovoří o tom, že nezůstane jen u Roadsteru.
 
Tesla Semi
 
Zpoždění nabere i nákladní elektromobil Tesla Semi, u kterého to už vypadalo, že se začne vyrábět v následujících měsících v nové texaské továrně Tesly. Podobně tak to vypadalo, že bychom se už letos mohli dočkat Cybetrucku. Bohužel ani zde se jich v dohledné době nedočkáme a podobně jako Roadster, i tyto modely byly přesunuty až na rok 2023 (Semi byl plánován už na rok 2019). Otázkou nicméně zůstává, zda je čipová krize a potíže s dodávkami dílů jediným problémem. Pro tyto modely jsou velmi důležité nové články velikosti 4680, které se zatím neobjevily. Očekává se však, že by na ně měly brzy najet Modely Y z německé Gigafactory a pak by mohly najít své místo i v novinkách.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama