www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují

Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
, , aktualita
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
K oblíbeným
reklama
Elektrický truck Tesla Semi byl představen už v roce 2017, ale počátek výroby se pořád odkládal. Původně se hovořilo o roce 2019, ale to se ani zdaleka nepodařilo splnit. Vše však napovídá tomu, že by čekání mohlo být už u konce. Podle zákulisních informací je už výrobní linka připravena a prochází posledních testováním a odstraňováním případných zbývajících nedostatků.
 
Tesla Semi
 
Začátek produkce má být údajně zahájen v nové budově i nevadské Gigafactory, přičemž se letos počítá s produkcí pěti vozů týdně a ty mají sloužit primárně pro Teslu samotnou (až později dojde na uspokojení objednávek jiných). Hlavní výrobní linkou by ale měla být nová továrna v Austinu v Texasu, kde se má vyrábět i Cybertruck.
 
Tesla Semi má být k dispozici ve dvou verzích. Základní má stát 150 tisíc USD a mít dojezd 300 mil (cca 480 km), druhá pak vyjde na 180 tisíc USD a dojezd se má prodloužit až na 500 mil (cca 800 km). Plně naložená má zrychlit z 0 na 60 mph (96 km/h) za 20 sekund, samotný truck to ale zvládne za 5 sekund, což je na úrovni sportovních vozů. Počítá se také s posílením nabíjecí infrastruktury a stavbou Megachargerů. Semi má mít totiž pro své rychlé nabíjení jiný nabíjecí port. Hovoří se o tom, že tyto nabíječky by měly zvládnout nabíjecí výkon až 1 MW. Takový výkon pochopitelně nepůjde přímo ze sítě, protože nabíječka si bude pomáhat vlastním akumulátorem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony Xiaomi předběhlo Apple, je 2. nejprodávanější na trhu se smartphony
Společnosti Xiaomi se podle posledního průzkumu velmi daří. Na místě dvojky totiž překonala Apple, který byl odsunut na 3. místo. Čínští výrobci obecně zaznamenali znatelné nárůsty s výjimkou Huawei.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala