www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují

Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
, , aktualita
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
K oblíbeným
reklama
Elektrický truck Tesla Semi byl představen už v roce 2017, ale počátek výroby se pořád odkládal. Původně se hovořilo o roce 2019, ale to se ani zdaleka nepodařilo splnit. Vše však napovídá tomu, že by čekání mohlo být už u konce. Podle zákulisních informací je už výrobní linka připravena a prochází posledních testováním a odstraňováním případných zbývajících nedostatků.
 
Tesla Semi
 
Začátek produkce má být údajně zahájen v nové budově i nevadské Gigafactory, přičemž se letos počítá s produkcí pěti vozů týdně a ty mají sloužit primárně pro Teslu samotnou (až později dojde na uspokojení objednávek jiných). Hlavní výrobní linkou by ale měla být nová továrna v Austinu v Texasu, kde se má vyrábět i Cybertruck.
 
Tesla Semi má být k dispozici ve dvou verzích. Základní má stát 150 tisíc USD a mít dojezd 300 mil (cca 480 km), druhá pak vyjde na 180 tisíc USD a dojezd se má prodloužit až na 500 mil (cca 800 km). Plně naložená má zrychlit z 0 na 60 mph (96 km/h) za 20 sekund, samotný truck to ale zvládne za 5 sekund, což je na úrovni sportovních vozů. Počítá se také s posílením nabíjecí infrastruktury a stavbou Megachargerů. Semi má mít totiž pro své rychlé nabíjení jiný nabíjecí port. Hovoří se o tom, že tyto nabíječky by měly zvládnout nabíjecí výkon až 1 MW. Takový výkon pochopitelně nepůjde přímo ze sítě, protože nabíječka si bude pomáhat vlastním akumulátorem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru
Automobilka Hyundai spouští další svolávací akci. Tentokrát je to v USA i Kanadě, kde má problém s vozy Sonata Hybrid a Tucson. Jejich dvoulitrové GDI může vykazovat předčasné opotřebení ložisek ojnice a zanedbání může vést až k požáru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů