www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Roadster se zase odsouvá, tentokrát na rok 2023

Tesla Roadster se zase odsouvá, tentokrát na rok 2023
, , aktualita
Nová verze Tesly Roadster se na silnicích asi jen tak neobjeví. Elon Musk se totiž nechal slyšet, že se i kvůli čipové krizi, která sužuje celý automobilový průmysl, vůz opět odsune. Dřív než za dva roky ho neuvidíme.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk často neplní termíny, které si předsevzal. Poslední dobou mu to sice už začalo vycházet, ale nový Roadster bude určitě patřit do kolonky produktů, které nabraly obrovské zpoždění. Sportovní kupé bylo představeno v roce 2017 a jeho produkce byla naplánována na rok 2020. Jak ale vidíme, tento rok je už dávno za námi, uplynula i větší část roku 2021 a vůz stále nikde.
 
Tesla Roadster
 
Na Twitteru tak Elon Musk trochu rozpovídal o aktuální situaci. Stejně jako snad všichni výrobci aut, i Tesla přiznává problémy s nedostatkem čipů. Musk tak v tweetu řekl, že by se nový Roadster mohl začít dodávat až v roce 2023, tedy 6 let po představení vozu a 3 roky poté, co byla původně plánováno spuštění jeho výroby. Mírné zpoždění nabral i Cybertruck, který se měl v texaské továrně začít vyrábět už koncem letošního roku. Musk sice předpokládá, že pár kusů možná sjede z výrobních linek ještě letos, velkosériová výroba ale začne až v průběhu roku 2022.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala