www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Roadster zrychlí z 0 na 96 km/h za 1,1 sekundy s raketovým balíčkem

Tesla Roadster zrychlí z 0 na 96 km/h za 1,1 sekundy s raketovým balíčkem
, , aktualita
Nový elektrický hypersport Tesla Roadster se připravuje už pěknou řádku let. Vědělo se, že bude k dispozici i s raketovým balíčkem, což nyní Elon Musk znovu potvrdil. A akcelerace má být dech beroucí.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla chystá elektrický hypersport Roadster. Projekt ale stále ne a ne být dokončen, přičemž vůz byl ukázán už v roce 2017. Prozatím to vypadá, že bychom se mohli konečně dočkat v příštím roce. Pokud jde o údaje, mluví se o 200kWh akumulátoru, točivém momentu 10000 Nm, maximální rychlosti přes 400 km/h, zrychlení z 0 na 60 mph (96 km/h) má zvládnout za 1,9 sekundy, na 100 mph (161 km/h) pak za 4,2 sekundy. Čtvrt míle (cca 400 metrů) má pak trvat 8,8 sekundy. Ale to zdaleka nemá být maximum toho, čeho má být vůz schopen. 
 
 
Už dlouhou dobu se navíc ví o tom, že Tesla využije technologie od SpaceX a Roadster bude k dispozici i s raketovým pohonem. Nyní to opětovně říká Elon Musk v tweetu, kde potvrdil zprávy o akceleraci z 0 na 60 mph za pouhých 1,1 sekundy s příplatkovým raketovým balíčkem. Říká, že to bude bezpečné, ale velmi intenzivní a pravděpodobně ne moc dobrý nápad pro ty, kteří mají zdravotní problémy.
 
Zdroj: motor1.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala