www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Roadster zrychlí z 0 na 96 km/h za 1,1 sekundy s raketovým balíčkem

Tesla Roadster zrychlí z 0 na 96 km/h za 1,1 sekundy s raketovým balíčkem
, , aktualita
Nový elektrický hypersport Tesla Roadster se připravuje už pěknou řádku let. Vědělo se, že bude k dispozici i s raketovým balíčkem, což nyní Elon Musk znovu potvrdil. A akcelerace má být dech beroucí.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla chystá elektrický hypersport Roadster. Projekt ale stále ne a ne být dokončen, přičemž vůz byl ukázán už v roce 2017. Prozatím to vypadá, že bychom se mohli konečně dočkat v příštím roce. Pokud jde o údaje, mluví se o 200kWh akumulátoru, točivém momentu 10000 Nm, maximální rychlosti přes 400 km/h, zrychlení z 0 na 60 mph (96 km/h) má zvládnout za 1,9 sekundy, na 100 mph (161 km/h) pak za 4,2 sekundy. Čtvrt míle (cca 400 metrů) má pak trvat 8,8 sekundy. Ale to zdaleka nemá být maximum toho, čeho má být vůz schopen. 
 
 
Už dlouhou dobu se navíc ví o tom, že Tesla využije technologie od SpaceX a Roadster bude k dispozici i s raketovým pohonem. Nyní to opětovně říká Elon Musk v tweetu, kde potvrdil zprávy o akceleraci z 0 na 60 mph za pouhých 1,1 sekundy s příplatkovým raketovým balíčkem. Říká, že to bude bezpečné, ale velmi intenzivní a pravděpodobně ne moc dobrý nápad pro ty, kteří mají zdravotní problémy.
 
Zdroj: motor1.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář