www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Roadster zrychlí z 0 na 96 km/h za 1,1 sekundy s raketovým balíčkem

Tesla Roadster zrychlí z 0 na 96 km/h za 1,1 sekundy s raketovým balíčkem
, , aktualita
Nový elektrický hypersport Tesla Roadster se připravuje už pěknou řádku let. Vědělo se, že bude k dispozici i s raketovým balíčkem, což nyní Elon Musk znovu potvrdil. A akcelerace má být dech beroucí.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla chystá elektrický hypersport Roadster. Projekt ale stále ne a ne být dokončen, přičemž vůz byl ukázán už v roce 2017. Prozatím to vypadá, že bychom se mohli konečně dočkat v příštím roce. Pokud jde o údaje, mluví se o 200kWh akumulátoru, točivém momentu 10000 Nm, maximální rychlosti přes 400 km/h, zrychlení z 0 na 60 mph (96 km/h) má zvládnout za 1,9 sekundy, na 100 mph (161 km/h) pak za 4,2 sekundy. Čtvrt míle (cca 400 metrů) má pak trvat 8,8 sekundy. Ale to zdaleka nemá být maximum toho, čeho má být vůz schopen. 
 
 
Už dlouhou dobu se navíc ví o tom, že Tesla využije technologie od SpaceX a Roadster bude k dispozici i s raketovým pohonem. Nyní to opětovně říká Elon Musk v tweetu, kde potvrdil zprávy o akceleraci z 0 na 60 mph za pouhých 1,1 sekundy s příplatkovým raketovým balíčkem. Říká, že to bude bezpečné, ale velmi intenzivní a pravděpodobně ne moc dobrý nápad pro ty, kteří mají zdravotní problémy.
 
Zdroj: motor1.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala