Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Známe evropské ceny Xperie XZs a Xperie XA1 od Sony

16.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
První dvě novinky, které Sony představilo na MWC 2017, znají své evropské ceny. Jedná se o vylepšenou loňskou vlajkovou loď Xperia XZs a smartphone střední třídy Xperia XA1, která exceluje především svým zadním fotoaparátem.

Sony Xperia XZs


Xperia XZs vychází z loňské vlajkové lodi Xperia XZ. Nejedná se sice o nejvybavenější model v nabídce japonského výrobce, tento titul získala Xperia XZ Premium se 4K HDR displejem, ale přesto svými parametry uspokojí i nejnáročnější zákazníky. V nabídce sice zůstal 5,5“ Full HD displej či procesor Snapdragon 820, ale za novinku můžeme považovat 4GB RAM namísto 3GB, interní úložiště zdvojnásobené na 64GB a kvalitnější 19MPx snímač zadního fotoaparátu, který si poradí i s pořizováním krátkých slow-motion videí s 960 fps ve Full HD.

Xperia XZs se objevila v nabídce nizozemského obchodu, kde stojí 649 eur, v přepočtu asi 17 500 Kč. Prodej by měl být zahájen začátkem dubna, ale při předobjednání do 2. dubna získají zákazníci zdarma bezdrátový reproduktor Sony SRS-XB30.


Sony Xperia XA1


Xperia XA1 je zástupce střední třídy, který ovšem v některých ohledech fušuje do řemesla výrazně dražším modelům. Především to platí o 23MPx zadním fotoaparátu, který využívá hybridní autofokus kombinující více technologií ostření či optiku se světelností F2.0. Pohon telefonu zajišťuje osmijádrový procesor MediaTek Helio P20 spolu se 3GB RAM. Naopak vzhledem k ceně příliš nepotěší 5“ displej s rozlišením jen 1280 x 720, 2300mAh baterie nebo absence čtečky otisků prstů.

Britský prodejce Clove začne Xperii XA1 prodávat 10. dubna za cenu 229 liber, tedy asi 7 000 Kč. Větší model Xperia XA1 Ultra se podle dříve zveřejněných informací objeví na trhu až v létě.

Zdroj: Belsimpel.nl, Clove.co.uk
reklama