www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Značka BlackBerry se nejspíš vrátí na tablety

Značka BlackBerry se nejspíš vrátí na tablety
, , aktualita
Nová strategie licencování značky namísto výroby vlastních smartphonů se BlackBerry evidentně vyplácí. Kromě telefonů bychom tedy ostružinové logo mohli v budoucnu vídat také na tabletech. Nepůjde ovšem o první tablet BlackBerry…
K oblíbeným
reklama
Finanční výsledky BlackBerry za poslední fiskální čtvrtletí loňského roku překonaly očekávání expertů. Společnost sice zůstává ve ztrátě, ale ta se značně snížila. Není pochyb, že za tímto zlepšením finanční situace stojí změna strategie. BlackBerry už samo nevyvíjí, nevyrábí ani neprodává žádný hardware, místo toho svou značku licencuje jiným společnostem a samo se zabývá jen softwarovým řešením, jako je upravený Android a balíček aplikací zaměřený na produktivitu a zabezpečení. Výkonný ředitel John Chen prohlásil, že je čas přejít do druhé fáze licencování, kdy by si měla značka BlackBerry dostat na další typy produktů.

Jeden z partnerů má podle jeho slov zájem nabídnout tablet BlackBerry. Není to nic zase tak překvapivého, náznaky o „ostružinovém“ tabletu se objevily už dříve. Prozatím ovšem o zařízení prakticky nic konkrétního nevíme, snad jen, že bude disponovat operačním systémem Android. Novinkou bude také označení „Secured by BlackBerry“, které bychom mohli přeložit jako „Zabezpečeno od BlackBerry“. Najít bychom jej měli na zařízeních třetích stran, pro která bude společnost dodávat software včetně bezpečnostních řešení. Kromě dalších smartphonů se bude údajně jednat například o produkty spojené s tzv. internetem věcí.

Zpět ovšem ke zmiňovanému tabletu. Zatím není jasné, který z partnerů má zájem o jeho výrobu. BlackBerry totiž svou značku v současné době licencuje třem společnostem. Nejznámější je bezpochyby čínské TCL, které stojí za telefony DTEK50, DTEK60 i KeyOne. Potom jsou to společnosti působící jen regionálně – indonéský PT BB Merah Putih (minulý měsíc představil model BlackBerry Aurora) a indický Optiemus.
BlackBerry PlayBook z roku 2011


Nejednalo by se ovšem o první tablet nesoucí ostružinové logo. V roce 2011 byl představen sedmipalcový BlackBerry PlayBook, který ovšem zrovna díru do světa neudělal. Reakce v recenzích byly spíše smíšené a aby se společnost zbavila všech naskladněných kusů, musela tablet několikrát znatelně zlevnit. Nakonec ani nepřišla slibovaná aktualizace na systém BlackBerry OS 10. Hardwarová výbava zahrnovala 7“ displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů nebo dvoujádrový procesor TI OMAP4430 spolu s 1GB RAM.

Zdroj: Crackberry.com
reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář