www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Značka BlackBerry se nejspíš vrátí na tablety

Značka BlackBerry se nejspíš vrátí na tablety
, , aktualita
Nová strategie licencování značky namísto výroby vlastních smartphonů se BlackBerry evidentně vyplácí. Kromě telefonů bychom tedy ostružinové logo mohli v budoucnu vídat také na tabletech. Nepůjde ovšem o první tablet BlackBerry…
K oblíbeným
reklama
Finanční výsledky BlackBerry za poslední fiskální čtvrtletí loňského roku překonaly očekávání expertů. Společnost sice zůstává ve ztrátě, ale ta se značně snížila. Není pochyb, že za tímto zlepšením finanční situace stojí změna strategie. BlackBerry už samo nevyvíjí, nevyrábí ani neprodává žádný hardware, místo toho svou značku licencuje jiným společnostem a samo se zabývá jen softwarovým řešením, jako je upravený Android a balíček aplikací zaměřený na produktivitu a zabezpečení. Výkonný ředitel John Chen prohlásil, že je čas přejít do druhé fáze licencování, kdy by si měla značka BlackBerry dostat na další typy produktů.

Jeden z partnerů má podle jeho slov zájem nabídnout tablet BlackBerry. Není to nic zase tak překvapivého, náznaky o „ostružinovém“ tabletu se objevily už dříve. Prozatím ovšem o zařízení prakticky nic konkrétního nevíme, snad jen, že bude disponovat operačním systémem Android. Novinkou bude také označení „Secured by BlackBerry“, které bychom mohli přeložit jako „Zabezpečeno od BlackBerry“. Najít bychom jej měli na zařízeních třetích stran, pro která bude společnost dodávat software včetně bezpečnostních řešení. Kromě dalších smartphonů se bude údajně jednat například o produkty spojené s tzv. internetem věcí.

Zpět ovšem ke zmiňovanému tabletu. Zatím není jasné, který z partnerů má zájem o jeho výrobu. BlackBerry totiž svou značku v současné době licencuje třem společnostem. Nejznámější je bezpochyby čínské TCL, které stojí za telefony DTEK50, DTEK60 i KeyOne. Potom jsou to společnosti působící jen regionálně – indonéský PT BB Merah Putih (minulý měsíc představil model BlackBerry Aurora) a indický Optiemus.
BlackBerry PlayBook z roku 2011


Nejednalo by se ovšem o první tablet nesoucí ostružinové logo. V roce 2011 byl představen sedmipalcový BlackBerry PlayBook, který ovšem zrovna díru do světa neudělal. Reakce v recenzích byly spíše smíšené a aby se společnost zbavila všech naskladněných kusů, musela tablet několikrát znatelně zlevnit. Nakonec ani nepřišla slibovaná aktualizace na systém BlackBerry OS 10. Hardwarová výbava zahrnovala 7“ displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů nebo dvoujádrový procesor TI OMAP4430 spolu s 1GB RAM.

Zdroj: Crackberry.com
reklama
Nejnovější články
Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude Samsung DeX končí s Linuxem, na Androidu 10 už nebude
Samsung DeX umožňuje uživatelům rozjet v podstatě klasické PC pomocí telefonu. Stačí příslušná konzole nebo kabel, potřebné periferie a máme tu počítač. Od Androidu 10 už ale nebude podporován Linux.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří Google Pixel 4 trápí nepříliš bezpečné odemykání tváří
Nové telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se chlubí tím, že mají odemykání pomocí rozpoznání tváře a už nemají čtečku otisků prstů. Jak se ale ukazuje, řešení ani zdaleka nedosahuje kvalit toho od Applu a telefon může nepovolaná osoba docela snadno odemknout.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13 Už 50 % iPhonů používá nejnovější iOS 13
Rychlost upgradu telefonů iPhone na nový operační systém iOS 13 je opravdu velmi rychlá. Má jej nainstalovaný už 50 % všech uživatelů, o čemž si konkurenční Android může jen nechat zdát. Nový iPadOS pro iPady je na tom ale o trochu hůře.
20.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky Volvo XC40 Recharge: první elektrické SUV značky
Volvo se chce stát jakousi evropskou Teslou a být prémiovou značkou vyrábějící elektromobily. Vedle značné hybridizace portfolia to má být i uvádění nových typů elektromobilů a prvním z nich je SUV XC40 Recharge.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře