Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Z některých Samsungů se stane těžítko po vybití baterie na 0 %

1.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Velmi ojedinělý, ale dost nepříjemný problém může postihnout některé telefony od Samsungu, Nejprve byl zaznamenán u americké verze Galaxy Note 8, ale hlásí jej také majitelé dalších modelů. Jak na závadu zareagoval výrobce?
Při spojení značky Samsung a problémů s baterií se asi každému vybaví předloňská kauza vybuchujícího Galaxy Note 7. Panika však není na místě, tentokrát není ohroženo lidské zdraví ani nebude nutné evakuovat letadla. Přesto může dotčeným majitelům pořádně znepříjemnit život. Nejprve byl problém zaznamenán u Galaxy Note 8, konkrétně u varianty s procesorem Qualcomm Snapdragon 835, která se prodává na americkém trhu. Někteří majitelé tohoto modelu zaznamenali, že po poklesu kapacity baterie na 0 % se telefon odmítl nabíjet, takže jej nebylo možné znovu zapnout. Ze zařízení za tisíc dolarů se rázem stalo nepoužitelné těžítko.
 
Samsung Galaxy Note 8
 
Naštěstí se závada nejspíš týká jen velmi malého procenta uživatelů. Jak se však nyní ukazuje, postihnout může nejen Galaxy Note 8, ale také další modely jihokorejského výrobce. Na oficiálním fóru byly nalezeny stížnosti majitelů smartphonů Galaxy S8 a Galaxy S8+ (opět možná jen americká varianta se Snapdragonem 835) i tabletů Galaxy Tab S3, opět ale naštěstí jen velmi ojediněle. V tuto chvíli není jasné, co tuto závadu způsobilo ani zda existuje způsob, jak ji odstranit. Podle některých názorů by se na Galaxy Note 8 mohl problém objevit až po poslední softwarové aktualizaci, ale to prozatím nebylo potvrzeno. Uživatelé výše uvedených verzí zařízení by si tedy měli dávat pozor, aby nedošlo k úplnému vybití baterie, což však stejně škodí životnosti baterie.
Samsung už o problému ví a americká pobočka dokonce zaslala webu PC World oficiální prohlášení, ve kterém ujišťuje zákazníky, že tento problém bere vážně. Vzápětí však dodává, že dosud byla závada potvrzena jen u malého počtu zařízení. V tuto chvíli nemá výrobce k dispozici dostatek dat, aby mohl určit příčinu, vyšetřování však už začalo. Dotření zákazníci by měli kontaktovat podporu. Podle neoficiálních informací Samsung řeší reklamace bez problémů, a to výměnou za zcela nový kus.
 


reklama