Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung, LG, HTC ani Motorola nezpomalují své telefony jako Apple

31.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Napadlo vás při čtení o kauze zpomalování iPhonů, zda něco podobného neprovádějí také výrobci telefonů s Androidem? Čtyři z nich se už k problému vyjádřili s tím, že takový postup nevyužívají.
Apple záměrně snižuje výkon některých svých starších iPhonů, aby zabránil problémům s baterií. Sklidil za to však poměrně silnou vlnu kritiky, a dokonce přišlo také několik žalob od nespokojených zákazníků. A co na to výrobci smartphonů s Androidem? Žádný z nich zatím sám nevyužil možnost píchnout si do svého konkurenta, ale několik značek už v reakci na dotazy zahraničních médií odmítlo, že by také záměrně zpomalovalo své starší telefony.
 
„Kvalita výrobků byla a bude vždy nejvyšší prioritou společnosti Samsung Mobile. Prodlouženou životnost baterií mobilních zařízení Samsung zajišťujeme pomocí vícevrstvých bezpečnostních opatření, které zahrnují softwarové algoritmy řídící nabíjecí proud baterie a dobu nabíjení. Po celou dobu životnosti telefonu nesnižujeme výkon procesoru prostřednictvím softwarových aktualizací,“ vyjádřil se k problému Samsung pro web PhoneArena.
 
 
Stručnější, ale o to údernější byla reakce LG: „Nedělali jsme a nebudeme dělat! Záleží nám na tom, co si myslí naši zákazníci.“ Novináři z The Verge kontaktovali HTC a Motorolu, oba výrobci přitom rovněž odmítli, že by záměrně zpomalovali své starší smartphony. Odpověď prozatím nepřišla od Googlu ani Sony, přičemž druhá jmenovaná společnost se alespoň omluvila za prodlení z důvodu svátků. Doufáme, že bychom se podobné reakce dočkali také od všech ostatních výrobců telefonů s Androidem.
Apple se už za svůj postup omluvil, iPhonům 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus a SE však nadále bude snižovat výkon, pokud využívají baterii na konci životnosti. Důvodem je ochrana zařízení před neočekávaným vypnutím způsobeným náhlým poklesem napětí. Snižování taktu procesoru a dalších hardwarových komponentů se totiž ukázalo jako velmi účinný způsob ochrany, na většinu výše jmenovaných modelů se dostal po aktualizaci na iOS 10.2.1. V rekaci na kritiku však Apple snížil cenu za výměnu opotřebované baterie o více než polovinu a přislíbil, že do iOS přidá nové funkce pro kontrolu stavu baterie.
 


reklama