www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>
>

Samsung, LG, HTC ani Motorola nezpomalují své telefony jako Apple

Samsung, LG, HTC ani Motorola nezpomalují své telefony jako Apple
, , aktualita
Napadlo vás při čtení o kauze zpomalování iPhonů, zda něco podobného neprovádějí také výrobci telefonů s Androidem? Čtyři z nich se už k problému vyjádřili s tím, že takový postup nevyužívají.
K oblíbeným
reklama
Apple záměrně snižuje výkon některých svých starších iPhonů, aby zabránil problémům s baterií. Sklidil za to však poměrně silnou vlnu kritiky, a dokonce přišlo také několik žalob od nespokojených zákazníků. A co na to výrobci smartphonů s Androidem? Žádný z nich zatím sám nevyužil možnost píchnout si do svého konkurenta, ale několik značek už v reakci na dotazy zahraničních médií odmítlo, že by také záměrně zpomalovalo své starší telefony.
 
„Kvalita výrobků byla a bude vždy nejvyšší prioritou společnosti Samsung Mobile. Prodlouženou životnost baterií mobilních zařízení Samsung zajišťujeme pomocí vícevrstvých bezpečnostních opatření, které zahrnují softwarové algoritmy řídící nabíjecí proud baterie a dobu nabíjení. Po celou dobu životnosti telefonu nesnižujeme výkon procesoru prostřednictvím softwarových aktualizací,“ vyjádřil se k problému Samsung pro web PhoneArena.
 
 
Stručnější, ale o to údernější byla reakce LG: „Nedělali jsme a nebudeme dělat! Záleží nám na tom, co si myslí naši zákazníci.“ Novináři z The Verge kontaktovali HTC a Motorolu, oba výrobci přitom rovněž odmítli, že by záměrně zpomalovali své starší smartphony. Odpověď prozatím nepřišla od Googlu ani Sony, přičemž druhá jmenovaná společnost se alespoň omluvila za prodlení z důvodu svátků. Doufáme, že bychom se podobné reakce dočkali také od všech ostatních výrobců telefonů s Androidem.
Apple se už za svůj postup omluvil, iPhonům 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus a SE však nadále bude snižovat výkon, pokud využívají baterii na konci životnosti. Důvodem je ochrana zařízení před neočekávaným vypnutím způsobeným náhlým poklesem napětí. Snižování taktu procesoru a dalších hardwarových komponentů se totiž ukázalo jako velmi účinný způsob ochrany, na většinu výše jmenovaných modelů se dostal po aktualizaci na iOS 10.2.1. V rekaci na kritiku však Apple snížil cenu za výměnu opotřebované baterie o více než polovinu a přislíbil, že do iOS přidá nové funkce pro kontrolu stavu baterie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala