Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy Tab S3 oficiálně: čtyři reproduktory a volitelná klávesnice

26.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung odhalil svou novou vlajkovou loď mezi tablety s Androidem, která nese název Galaxy Tab S3. Vyznačuje se kvalitním 9,7” displejem ovladatelným pomocí pera S Pen či výkonným procesorem. Díky své univerzálnosti najde využití při práci i zábavě.
Po přibližně půlročním čekání od chvíle, kdy na internet vypluly první informace o Galaxy Tabu S3, byl tablet konečně oficiálně představen. Stalo se tak na veletrhu MWC 2017 v Barceloně. Galaxy Tab S3 zamíří na trh jako jeden z nejvybavenějších tabletů s Androidem. Ve srovnání s předchůdcem výrazně dospěl, ač se to tak na první pohled nemusí zdát, design totiž zůstal bez výraznějších změn. Tentokrát bude nabízena pouze jedna velikost, a to s úhlopříčkou 9,7”.

Ke zvýšení produktivity přispějí hned dvě novinky. Zaprvé je to konvertibilní konstrukce, která umožňuje připojení klávesnice, takže tablet může nahradit menší notebook. A potom je to dotykový stylus S Pen, který byl donedávna vyhrazen pouze řadě Galaxy Note, v poslední době se však čím dál častěji objevuje také u zástupců jiných řad. Bezmála desetipalcový tablet se chlubí Super AMOLED panelem s rozlišením 2048 x 1536 pixelů a poměrem stran 3:2. Pod displejem nalezneme domovské tlačítko, ve kterém je integrovaná čtečka otisků prstů.

O pohon se stará výkonný procesor loňských vlajkových lodí Qualcomm Snapdragon 820, kterému sekunduje 4GB RAM. Pro uživatelská data je připraveno 32GB interní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Výrazným upgradem ve srovnání s minulou generací tabletu prošel zvuk, který je tentokrát vyladěn experti ze známé společnosti AKG. O výstup se navíc stará hned čtveřice reproduktorů. Také fotoaparáty nabízejí na poměry tabletu nadprůměrnou kvalitu, konkrétně 13 MPx vzadu (s LED bleskem) a 5 MPx vpředu.

Nevyjímatelná baterie disponuje kapacitou 6 000 mAh a k jejímu nabíjení slouží reversibilní port USB Type-C. Kromě něj nalezneme na těle tabletu ještě 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. V oblasti bezdrátové konektivity je připraveno dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 nebo GPS, v nabídce je rovněž varianta s podporou sítí LTE (4G). Operačním systémem je Android 7.0 Nougat s uživatelskou nadstavbou. Samsung Galaxy Tab S3 má rozměry 237,3 x 169 x 6 mm a hmotnost přibližně 430 g.

Zatím nebyly zveřejněny informace o ceně ani dostupnosti nového tabletu. Klávesnice ovšem nebude součástí základního balení, zájemci si ji budou muset dokoupit zvlášť.

Zdroj: News.samsung.com
reklama