Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xperia XA3, XA3 Ultra a L3 ukazují svou podobu

3.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se objevily rendery trojice nepředstavených smartphonů od Sony. Ve všech případech se jedná o modely nižší až střední třídy, které by měly mít duální fotoaparát a čtečku otisků prstů zpátky na boční straně.
Sony připravuje tři cenově dostupnější smartphony, které by mohl představit začátkem příštího roku. Jejich pravděpodobná podoba ovšem na internet unikla mnohem dříve, a to prostřednictvím CAD renderů. Mnohé fanoušky jistě potěší, že se Sony jako jeden z mála výrobců nevydal cestou výřezu v displeji. Jedná se o nástupce pro modely Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra a Xperia L2.
 
 

Sony Xperia XA3 Ultra a Xperia XA3

 
 
Největší z novinek by měla nést název Xperia XA3 Ultra a do vínku by měla dostat rovnou 6,5" displej. Rozměry 167,4 x 73,3 x 8,3 mm značí, že i přes znatelné zvětšení displeje by se telefon neměl zase o tolik zvětšit. Výška údajně stoupne o 4,4 mm, šířka a tloušťka naopak o něco klesne. To je zásluha tenčích rámečků a poměru stran 18:9, který se u Xperií objeví vůbec poprvé. Další inovace, které se zatím do telefonů japonského výrobce dostávala jen pomalu, je duální zadní fotoaparát. Modul je umístěn uprostřed a orientován horizontálně, což je poměrně nezvyklá kombinace. Nad fotoaparáty se potom nachází ještě duální LED blesk.
 
Ve srovnání s předchůdcem došlo opět k přemístění čtečky otisků prstů, která se vrátila na boční stranu do napájecího tlačítka. Sony přitom s tímto nápadem před pár lety přišlo, ale u letošních modelů už senzor překvapivě umístilo na záda telefonu. Mezitím si tento nápad osvojil Samsung, který jej použil třeba u telefonu Galaxy J6+. Vidět můžeme port USB Type-C a také 3,5mm audio jack, takže uživatelé nepřijdou o tradiční možnost připojení sluchátek. O další výbavě, jako je Full HD+ displej, procesor Snapdragon 660, až 6GB RAM nebo Android 9.0 Pie, se zatím pouze spekuluje.
 
 
Designem i výbavou podobná by měla být Xperia XA3 s 5,9" displejem. Rozměry tohoto modelu by měly činit 155,7 x 68,3 x 8,4 mm.
 
 

Sony Xperia L3

 
 
Xperia L3 se patrně stane nejlevnějším telefonem pro rok 2019 v nabídce Sony. I tento model by ovšem měl nabídnou pohledný design a některé moderní vychytávky. Ano, řeč je o displeji s podlouhlým poměrem stran 18:9 a zúženými rámečky, nebo duálním zadním fotoaparátu. Modul je v tomto případě orientován vertikálně a umístěn v levém horním rohu. Čtečka otisků prstů se ukryla na boční stranu, vespodu potom nalezneme USB Type-C. Telefon by měl mít 5,7" panel (pravděpodobně s HD+ rozlišením) a rozměry 153,8 x 71,9 x 9 mm.
 


reklama