Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xperia XA3 bude dlouhá nudle, dokazují nové obrázky

6.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Čerstvě rendery ukazují podobu připravovaného telefonu Sony Xperia XA3. Kvůli úzkému, ale dlouhému displeji bude mít telefon nezvykle protáhlý tvar. A zatímco tři strany budou téměř bez rámečků, horní okraj je poměrně tlustý.
Na blížícím se veletrhu MWC 2019 by Sony mělo představit nejen svou vlajkovou loď Xperia XZ4, ale také nové přírůstky do střední třídy. Mezi nimi bychom měli najít i model Xperia XA3, o kterém jsme poprvé psali vloni na podzim. Nejčerstvější podobu telefonu přinesl dnes novinář Roland Quandt z německého webu Winfuture.de, který můžeme považovat za jeden z nejspolehlivějších zdrojů informací o nepředstavených zařízeních. Xperia XA3 zaujme už na první pohled svým podlouhlým tvarem. Japonský výrobce měl totiž zvolit displej o poměru stran 21:9, který odpovídá formátu používanému filmovými tvůrci. Displej by tedy měl být ideální pro sledování holywoodských snímků, ale i práci s více aplikacemi na rozdělené obrazovce. Díky nudlovitému tvaru také telefon lépe padne do ruky.
 
 
Displej ovšem ukrývá ještě jedno netradiční řešení. Na první pohled upoutají velmi úzké rámečky displeje na bocích i na spodní straně zařízení. Naopak nad displejem lze vidět až poměrně tlustý černý pruh, který ukrývá telefonní reproduktor, přední fotoaparát a standardní senzory. Jedná se o dost konzervativnější řešení, než jsou různé výřezy, průstřely nebo vysouvací konstrukce u konkurenčních modelů. Na zádech telefonu můžeme rozeznat duální fotoaparát s dvojitým LED bleskem. Port USB Type-C spolu s mřížkami reproduktoru se nacházejí na spodní hraně. Pravý bok ukrývá napájecí tlačítko s integrovanou čtečkou otisk prstů, levý bok zase dvířka, za kterými se nejspíš nachází slot na karty SIM a microSD.
 
Zákazníky by měl potěšit široký výběr barevných variant, který zahrnuje stříbrnou, černou, tmavě modrou a zlatou. Winfuture.de nepřináší žádné aktuální informace o výbavě, budeme tedy muset věřit dříve uniklým parametrům. Dle nich by Xperia XA3 měla disponovat přibližně šestipalcovým displejem s rozlišením Full HD+. Uvnitř bude nejspíš tepat osvědčený procesor Qualcomm Snapdragon 660 společně se 4GB operační pamětí a 64GB vnitřním úložištěm. Co se týče zadních fotoaparátů, hlavní by měl disponovat rozlišením 23 MPx, pomocný si potom patrně vystačí s 8 MPx. V neposlední řadě očekáváme baterii o kapacitě 3 500 mAh a operační systém Android 9.0 Pie.
 


reklama