www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Sony Xperia XZ4 s trojitým foťákem a displejem 21:9 se poprvé ukazuje

Sony Xperia XZ4 s trojitým foťákem a displejem 21:9 se poprvé ukazuje
, , aktualita
Sony připravuje novou vlajkovou loď pro rok 2019. Xperia XZ4, která by měla mít extrémně protáhlý displej s poměrem stran 21:9, trojitý zadní fotoaparát a čtečku otisků na boku, nyní unikla na prvních obrázcích.
K oblíbeným
reklama
O nových Xperiích jsme dlouho nic neslyšeli, ale nyní se objevily rovnou informace o nové vlajkové lodi. Jedná se o rendery, které byly vytvořeny na základě CAD, takže by mohly být poměrně přesné. Navíc pocházejí z relativně spolehlivého zdroje, kterým je twitterový účet @OnLeaks. Novinka by se měla jmenovat Xperia XZ4 a přinese určité designové změny ve srovnání s aktuálním modelem Xperia XZ3. Tělo by mělo zůstat skleněné, ostatně od vlajkové lodi ani nic jiného neočekáváme.
 
 
Velikost displeje údajně znatelně vzroste ze současných 6,0" na 6,5", také zmizelo zaoblení okrajů. Telefon má už na první pohled znatelně podlouhlý tvar. Důvodem by mělo být použití displeje s poměrem stran 21:9, běžné jsou přitom hodnoty v rozmezí od 18:9 do 19,5:9. Smysl to ovšem dává, neboť v tomto formátu jsou natočeny některé filmy (ostatně existují i počítačové monitory 21:9). A zůstat by měly i další výhody podlouhlých displejů, tedy snadnější držení v ruce a možnost využívání multitaskingu na rozdělené obrazovce. Mnohé fanoušky navíc potěší, že displej postrádá výřez.
 
 
Dalším těžko přehlédnutelným prvkem je trojitý zadní fotoaparát. Připomeňme, že Sony v počtu fotoaparátů zaostává za konkurencí, pouze Xperia XZ2 Premium měla duální foťák na zádech. Xperia XZ4 by podle renderů měla nabídnout hned tři snímače umístěné pod sebou. Jejich parametry prozatím neznáme, stejně tak ani další části výbavy telefonu. Můžeme ovšem předpokládat, že japonský výrobce využije nejnovější procesor od Qualcommu, který zatím známe pod označením Snapdragon 8150.
 
 
Pojďme se ovšem vrátit k tomu, co lze vyčíst z dostupných renderů. Na pravém boku můžeme vidět spoušť fotoaparátu, tlačítka pro změnu hlasitosti a tlačítko napájení, do kterého byla pravděpodobně integrována i čtečka otisků prstů. Zespoda telefonu lze vidět port USB Type-C a mřížku hlasitého reproduktoru, šuplíček na SIM kartu nalezneme na horní hraně. Podle očekávání chybí 3,5mm jack pro sluchátka, kterého už se zbavily předchozí vlajkové Xperie. Známe také údajné rozměry připravovaného smartphonu: 157,5 x 77,4 x 7,7 mm (v místě modulu fotoaparátu by měla tloušťka vzrůst na asi 9 mm).
 
Sony Xperia XZ4 by mohla být představena koncem února na veletrhu MWC 2019 v Barceloně. K dalším očekávaným telefonům patří trojice cenově dostupnějších modelů Xperia XA3, XA3 Ultra a L3.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13 iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13
Na internetu se objevily nové informace o připravovaných iPhonech. Týkají se designu, reproduktorů nebo fotoaparátů, které by měly představovat vůbec největší letošní změnu., A několik nových střípků máme také o softwaru.
25.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik