Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia XZ4 s trojitým foťákem a displejem 21:9 se poprvé ukazuje

27.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Sony připravuje novou vlajkovou loď pro rok 2019. Xperia XZ4, která by měla mít extrémně protáhlý displej s poměrem stran 21:9, trojitý zadní fotoaparát a čtečku otisků na boku, nyní unikla na prvních obrázcích.
O nových Xperiích jsme dlouho nic neslyšeli, ale nyní se objevily rovnou informace o nové vlajkové lodi. Jedná se o rendery, které byly vytvořeny na základě CAD, takže by mohly být poměrně přesné. Navíc pocházejí z relativně spolehlivého zdroje, kterým je twitterový účet @OnLeaks. Novinka by se měla jmenovat Xperia XZ4 a přinese určité designové změny ve srovnání s aktuálním modelem Xperia XZ3. Tělo by mělo zůstat skleněné, ostatně od vlajkové lodi ani nic jiného neočekáváme.
 
 
Velikost displeje údajně znatelně vzroste ze současných 6,0" na 6,5", také zmizelo zaoblení okrajů. Telefon má už na první pohled znatelně podlouhlý tvar. Důvodem by mělo být použití displeje s poměrem stran 21:9, běžné jsou přitom hodnoty v rozmezí od 18:9 do 19,5:9. Smysl to ovšem dává, neboť v tomto formátu jsou natočeny některé filmy (ostatně existují i počítačové monitory 21:9). A zůstat by měly i další výhody podlouhlých displejů, tedy snadnější držení v ruce a možnost využívání multitaskingu na rozdělené obrazovce. Mnohé fanoušky navíc potěší, že displej postrádá výřez.
 
 
Dalším těžko přehlédnutelným prvkem je trojitý zadní fotoaparát. Připomeňme, že Sony v počtu fotoaparátů zaostává za konkurencí, pouze Xperia XZ2 Premium měla duální foťák na zádech. Xperia XZ4 by podle renderů měla nabídnout hned tři snímače umístěné pod sebou. Jejich parametry prozatím neznáme, stejně tak ani další části výbavy telefonu. Můžeme ovšem předpokládat, že japonský výrobce využije nejnovější procesor od Qualcommu, který zatím známe pod označením Snapdragon 8150.
 
 
Pojďme se ovšem vrátit k tomu, co lze vyčíst z dostupných renderů. Na pravém boku můžeme vidět spoušť fotoaparátu, tlačítka pro změnu hlasitosti a tlačítko napájení, do kterého byla pravděpodobně integrována i čtečka otisků prstů. Zespoda telefonu lze vidět port USB Type-C a mřížku hlasitého reproduktoru, šuplíček na SIM kartu nalezneme na horní hraně. Podle očekávání chybí 3,5mm jack pro sluchátka, kterého už se zbavily předchozí vlajkové Xperie. Známe také údajné rozměry připravovaného smartphonu: 157,5 x 77,4 x 7,7 mm (v místě modulu fotoaparátu by měla tloušťka vzrůst na asi 9 mm).
 
Sony Xperia XZ4 by mohla být představena koncem února na veletrhu MWC 2019 v Barceloně. K dalším očekávaným telefonům patří trojice cenově dostupnějších modelů Xperia XA3, XA3 Ultra a L3.
 
 


reklama