www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Sony Xperia XZ4 s trojitým foťákem a displejem 21:9 se poprvé ukazuje

Sony Xperia XZ4 s trojitým foťákem a displejem 21:9 se poprvé ukazuje
, , aktualita
Sony připravuje novou vlajkovou loď pro rok 2019. Xperia XZ4, která by měla mít extrémně protáhlý displej s poměrem stran 21:9, trojitý zadní fotoaparát a čtečku otisků na boku, nyní unikla na prvních obrázcích.
reklama
O nových Xperiích jsme dlouho nic neslyšeli, ale nyní se objevily rovnou informace o nové vlajkové lodi. Jedná se o rendery, které byly vytvořeny na základě CAD, takže by mohly být poměrně přesné. Navíc pocházejí z relativně spolehlivého zdroje, kterým je twitterový účet @OnLeaks. Novinka by se měla jmenovat Xperia XZ4 a přinese určité designové změny ve srovnání s aktuálním modelem Xperia XZ3. Tělo by mělo zůstat skleněné, ostatně od vlajkové lodi ani nic jiného neočekáváme.
 
 
Velikost displeje údajně znatelně vzroste ze současných 6,0" na 6,5", také zmizelo zaoblení okrajů. Telefon má už na první pohled znatelně podlouhlý tvar. Důvodem by mělo být použití displeje s poměrem stran 21:9, běžné jsou přitom hodnoty v rozmezí od 18:9 do 19,5:9. Smysl to ovšem dává, neboť v tomto formátu jsou natočeny některé filmy (ostatně existují i počítačové monitory 21:9). A zůstat by měly i další výhody podlouhlých displejů, tedy snadnější držení v ruce a možnost využívání multitaskingu na rozdělené obrazovce. Mnohé fanoušky navíc potěší, že displej postrádá výřez.
 
 
Dalším těžko přehlédnutelným prvkem je trojitý zadní fotoaparát. Připomeňme, že Sony v počtu fotoaparátů zaostává za konkurencí, pouze Xperia XZ2 Premium měla duální foťák na zádech. Xperia XZ4 by podle renderů měla nabídnout hned tři snímače umístěné pod sebou. Jejich parametry prozatím neznáme, stejně tak ani další části výbavy telefonu. Můžeme ovšem předpokládat, že japonský výrobce využije nejnovější procesor od Qualcommu, který zatím známe pod označením Snapdragon 8150.
 
 
Pojďme se ovšem vrátit k tomu, co lze vyčíst z dostupných renderů. Na pravém boku můžeme vidět spoušť fotoaparátu, tlačítka pro změnu hlasitosti a tlačítko napájení, do kterého byla pravděpodobně integrována i čtečka otisků prstů. Zespoda telefonu lze vidět port USB Type-C a mřížku hlasitého reproduktoru, šuplíček na SIM kartu nalezneme na horní hraně. Podle očekávání chybí 3,5mm jack pro sluchátka, kterého už se zbavily předchozí vlajkové Xperie. Známe také údajné rozměry připravovaného smartphonu: 157,5 x 77,4 x 7,7 mm (v místě modulu fotoaparátu by měla tloušťka vzrůst na asi 9 mm).
 
Sony Xperia XZ4 by mohla být představena koncem února na veletrhu MWC 2019 v Barceloně. K dalším očekávaným telefonům patří trojice cenově dostupnějších modelů Xperia XA3, XA3 Ultra a L3.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala