Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi zakládá značku Poco. Nabídne vlajkové lodě za nízké ceny

12.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi vymyslelo nový způsob, jak ještě zlepšit svou pozici na indickém trhu. Vytvořilo značku Poco, která by si měla sama vyvíjet nové smartphony. A hned první model bude vlajková loď zaměřená na rychlost.
Už pár týdnů kolují po internetu informace o smartphonu Pocophone F1, který by se měl dokonce stát jedním z nejlevnějších modelů se Snapdragonem 845. A nyní byl na Twitteru oznámen vznik nové značky Poco, kterou založilo Xiaomi. V jejím čele stojí Jai Mani, který do Xiaomi přešel na pozici vedoucího produktového manažera v roce 2014 z Googlu a postupně se stal klíčovou osobou při představování nových zařízení na indickém trhu. V Indii se Xiaomi velmi daří v nižší až střední třídě smartphonů, ale o dražší high-endové modely takový zájem není, jak ukázal třeba loňské velmi vlažné přijetí nového Mi Mix 2. A právě toto by měl změnit nový projekt Poco.
 
 
V prohlášení zveřejněném na Twitteru uvádí Jai Mani, že úkolem nové značky je vytvářet výkonné smartphone s technologiemi, na kterých opravdu záleží. Také odmítá současný trend, kdy dle něj klesá tempo inovací ve smartphonech, ale ceny vlajkových lodí přesto atakují hranici 1 000 dolarů. U prvního produktu se chtějí zaměřit na rychlost, a to nejen na maximální výkon, ale především na reálnou rychlost. Za značkou Poco stojí malý tým, který ovšem má v rámci Xiaomi dostatek svobody, aby si mohl produkty vyvíjet od nuly. A díky vybudovanému dodavatelskému řetězci a infrastruktuře služeb Xiaomi slibuje nejvyšší kvalitu.
 
Ačkoliv Jai Mani jen naznačil, co bude prvním produktem od Poco, nedávné úniky nám prozrazují mnohem více informací. Pocophone F1, jak by měl znít název nového modelu, se dokonce objevil v téměř desetiminutovém videu, které nám prozrazuje jeho podobu i výbavu. Smartphone by měl být vybaven displejem s výřezem a především procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 6GB RAM nebo až 128GB vnitřním úložištěm. Aby vše běželo jako po másle, využívá přístroj chlazení kapalinou. Duální zadní fotoaparát je vylepšen umělou inteligencí a ostudu si nejspíš novinka neudělá ani 20MPx předním snímačem.
 
 
Potěší velkorysá kapacita baterie 4 000 mAh i přítomnost 3,5mm audio jacku, který třeba Xiaomi Mi 8 postrádá. Operačním systémem bude Android se známým rozhraním MIUI. Pocophone F1 by mohl být představen příští měsíc nebo nejpozději začátkem října. Cena telefonu bude údajně startovat na v přepočtu 10 800 Kč.
 


reklama