Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi chystá levný smartphone se Snapdragonem 845

24.7.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Pocophone F1 by mohlo být nejlevnějším smartphonem se špičkovým procesorem Snapdragon 845. Určeno bude pro východoevropské trhy a Indii, přičemž hlavním tahákem by měl být právě poměr ceny a výkonu.
Xiaomi umí smartphony, které za málo peněz nabídnou hodně muziky. Výjimkou nebude ani high-endová novinka, kterou zatím známe jen pod interním označením Xiaomi Pocophone F1. Čínský výrobce na tomto modelu už pracuje delší dobu, neboť tento měsíc získal telefon zelenou od Euroasijské ekonomické komise (EEC). Nyní o připravované novince informoval také novinář Roland Quandt, který v minulosti už mnohokrát přinesl přesné informace o dosud nepředstavených smartphonech.
 
Xiaomi Pocophone F1 bude určen především pro východoevropské trhy a Indii, proto se výrobce zaměřil na nízkou cenu. Dokonce by se mohlo jednat o cenově nejdostupnější smartphone se špičkovým procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Varianta se 64GB interním úložištěm by měla stát 420 eur, v přepočtu 10 800 Kč. Za verzi s dvojnásobným úložištěm (128 GB) by potom měli zájemci zaplatit 460 eur, tedy 11 800 Kč. Není ovšem jasné, zda se jedná o ceny s daní z přidané hodnoty či bez ní.
 
Mnoho dalších detailů o telefonu prozatím nemáme k dispozici, ale mimo jiné víme o použití 6GB operační paměti a šestipalcového displeje s rozlišením 2160 x 1080 pixelů, přičemž poměr stran 18:9 (2:1) naznačuje, že se tento model objede bez kontroverzního výřezu. V nabídce by měly být minimálně dvě barevné varianty, konkrétně modrá a šedá. K oficiálnímu představení novinky by mohlo dojít v následujících týdnech až měsících.
 


reklama