www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi slíbilo méně otravných reklam v MIUI

Xiaomi slíbilo méně otravných reklam v MIUI
, , aktualita
Šéf Xiaomi Lei Jun přislíbil, že jeho společnost chystá změny v MIUI. Reklamy sice zůstanou součástí této nadstavby, ale měly by být méně rušivé. Nastínil také některé očekávané novinky v podobě funkcí.
K oblíbeným
reklama
Jedním z důvodů, proč Xiaomi může u svých smartphonů udržovat nízkou marži a nabízet je za atraktivnější cenu než konkurence, jsou reklamy. Ty jsou součástí uživatelské nadstavby MIUI, kterou čínský výrobce instaluje na většinu svých telefonů (výjimkou je několik modelů z řady Android One). Zatímco do globální verze MIUI se dostanou reklamy pouze v omezené míře, čínská verze rozhraní je jimi protkána mnohem výrazněji. Při klikání na tyto reklamy nebo placení za online služby z ekosystému Xiaomi (např. předplacený prostor v cloudu nebo stahování digitálního obsahu) samozřejmě putují peníze Xiaomi. A nejedná se o drobné, jen v loňském roce zaznamenalo Xiaomi příjmy z internetových služeb ve výši 16 miliard dolarů, z toho většina – 10,1 miliard dolarů – pocházelo z reklamy.
 
 
Ideální prodejní model by tedy vypadal tak, že Xiaomi nabídne zákazníkům hardware s minimální marží a zbytek vydělá na online službách. Ne všem se ovšem reklamy v operačním systému zamlouvají. Někteří uživatelé si stěžují především na agresivitu reklam. A právě na tyto rušivé reklamy si chce Xiaomi posvítit. Na sociální síti Weibo to oznámil sám ředitel a spoluzakladatel společnosti Lei Jun. Reklamy by neměly zcela zmizet z rozhraní MIUI, ale měly by být méně rušivé, především tedy dojde ke změně jejich umístění. Žádné konkrétní kroky ovšem potvrzeny nebyly. Mělo by jít o součást změn, které přispějí ke zlepšení uživatelského komfortu.
Lei Jun také avizoval některé nové funkce, které by se měly objevit v budoucích verzích MIUI. Vývojáři pracují například na režimu velmi nízké spotřeby energie nebo funkci lupy, která by pomohla zvětšit text na obrazovce. Velmi užitečný by mohl být také koš (lokální, tj. přímo v zařízení), kam by se přesouvaly uživatelem smazané fotografie před nenávratným odstraněním ze zařízení. Některé plánované novinky, třeba nahrávání hovorů v aplikaci čínské sociální sítě QQ, ovšem potěší pouze domácí uživatele. Teprve nedávno se přitom na oficiálním fóru objevil přehled připravovaných a uvažovaných funkcí pro nadstavbu MIUI.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář