www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi zveřejnilo chystané novinky v MIUI

Xiaomi zveřejnilo chystané novinky v MIUI
, , aktualita
Tmavý režim a desítky dalších nových funkcí se brzy dostanou do rozhraní MIUI 10, případně chystaného MIUI 11. Xiaomi na svém fóru zveřejnilo dlouhý seznam, ze kterého vybereme alespoň nejzajímavější novinky.
K oblíbeným
reklama
MIUI je dynamická nadstavba, která neustále prochází změnami a dostává nové funkce. Na oficiálním fóru proto bylo vytvořeno vlákno, kde se fanoušci dozví, co nového vývojáři připravují a co zvažují. Naneštěstí je toto fórum v čínštině, pomocí automatického překladu se ovšem podařilo zjistit alespoň nejdůležitější novinky. Některé z nich se objeví ještě v aktuálním MIUI 10, jiné můžeme očekávat až v budoucím MIUI 11. Začněme funkcemi, které už jsou testovány mezi uživateli. Často se objevují pouze v beta verzích nebo v čínské ROM, až později se dostanou i do globální ROM. Tmavý režim se poprvé objevil v Xiaomi Mi 9, ale dostane se i do ostatních telefonů s MIUI. Po jeho aktivaci se rozhraní i systémové aplikace zbarví do černa, což ocení především majitelé zařízení s AMOLED displeji.
 
 
Drobné, ale užitečné vylepšení umožní nastavit, aby se po odemknutí telefonu obličejem nezobrazila rovnou domovská obrazovka, ale nejprve odemykací obrazovka (s odtajněnými notifikacemi). Vývojáři také pracují na tom, aby bylo možné v jednu chvíli používat odemykání obličejem i čtečku otisků prstů. Kalkulačka získá plovoucí okno, takže umožní snadno počítat při používání jiných aplikací. Uživatelé získají možnost aktivovat obrazovku pomocí hlasového povelu, očekávány jsou také nové zvukové efekty a vylepšení zvuku od Dolby. Zdokonalením projde třeba funkce pro úsporu energie nebo čištění zbytečných souborů, do soukromých alb půjde přidat také videa. Celkem se pracuje na přidání 28 nových funkcí a jak už jsme uvedli výše, některé se dostaly do určitých verzí MIUI.
 
Seznam funkcí, které chtějí vývojáři přidat v budoucnu, je ještě obsáhlejší, obsahuje totiž na čtyři desítky položek. V plánu je třeba dětský režim nebo přepracovaná odemykací obrazovka s možností přidání nouzových kontaktů, které se mohou hodit třeba poctivému nálezci vašeho telefonu. Telefon v budoucnu zvládne automaticky smazat APK soubor po instalaci aplikace, bude přidána podpora stereo zvuku ve hrách přes Bluetooth a možnost oříznout fotky do formátu 18:9. Z mnoha dalších plánovaných změn můžeme změnit redesignovanou animaci nabíjení, optimalizovanou správu oprávnění pro aplikace, zdokonalenou spoušť fotoaparátu aktivovanou hlasem nebo omezení nechtěných dotyků na displeji.
 
U dalších 50 funkcí vývojáři teprve zvažují, zda je přidají do budoucích verzí MIUI. Jedná se třeba o nastavení výchozí SIM karty pro každý kontakt zvlášť, nové barvy uživatelského rozhraní nebo hlubší integraci platebních služeb třetích stran.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala