www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi zveřejnilo chystané novinky v MIUI

Xiaomi zveřejnilo chystané novinky v MIUI
, , aktualita
Tmavý režim a desítky dalších nových funkcí se brzy dostanou do rozhraní MIUI 10, případně chystaného MIUI 11. Xiaomi na svém fóru zveřejnilo dlouhý seznam, ze kterého vybereme alespoň nejzajímavější novinky.
K oblíbeným
reklama
MIUI je dynamická nadstavba, která neustále prochází změnami a dostává nové funkce. Na oficiálním fóru proto bylo vytvořeno vlákno, kde se fanoušci dozví, co nového vývojáři připravují a co zvažují. Naneštěstí je toto fórum v čínštině, pomocí automatického překladu se ovšem podařilo zjistit alespoň nejdůležitější novinky. Některé z nich se objeví ještě v aktuálním MIUI 10, jiné můžeme očekávat až v budoucím MIUI 11. Začněme funkcemi, které už jsou testovány mezi uživateli. Často se objevují pouze v beta verzích nebo v čínské ROM, až později se dostanou i do globální ROM. Tmavý režim se poprvé objevil v Xiaomi Mi 9, ale dostane se i do ostatních telefonů s MIUI. Po jeho aktivaci se rozhraní i systémové aplikace zbarví do černa, což ocení především majitelé zařízení s AMOLED displeji.
 
 
Drobné, ale užitečné vylepšení umožní nastavit, aby se po odemknutí telefonu obličejem nezobrazila rovnou domovská obrazovka, ale nejprve odemykací obrazovka (s odtajněnými notifikacemi). Vývojáři také pracují na tom, aby bylo možné v jednu chvíli používat odemykání obličejem i čtečku otisků prstů. Kalkulačka získá plovoucí okno, takže umožní snadno počítat při používání jiných aplikací. Uživatelé získají možnost aktivovat obrazovku pomocí hlasového povelu, očekávány jsou také nové zvukové efekty a vylepšení zvuku od Dolby. Zdokonalením projde třeba funkce pro úsporu energie nebo čištění zbytečných souborů, do soukromých alb půjde přidat také videa. Celkem se pracuje na přidání 28 nových funkcí a jak už jsme uvedli výše, některé se dostaly do určitých verzí MIUI.
 
Seznam funkcí, které chtějí vývojáři přidat v budoucnu, je ještě obsáhlejší, obsahuje totiž na čtyři desítky položek. V plánu je třeba dětský režim nebo přepracovaná odemykací obrazovka s možností přidání nouzových kontaktů, které se mohou hodit třeba poctivému nálezci vašeho telefonu. Telefon v budoucnu zvládne automaticky smazat APK soubor po instalaci aplikace, bude přidána podpora stereo zvuku ve hrách přes Bluetooth a možnost oříznout fotky do formátu 18:9. Z mnoha dalších plánovaných změn můžeme změnit redesignovanou animaci nabíjení, optimalizovanou správu oprávnění pro aplikace, zdokonalenou spoušť fotoaparátu aktivovanou hlasem nebo omezení nechtěných dotyků na displeji.
 
U dalších 50 funkcí vývojáři teprve zvažují, zda je přidají do budoucích verzí MIUI. Jedná se třeba o nastavení výchozí SIM karty pro každý kontakt zvlášť, nové barvy uživatelského rozhraní nebo hlubší integraci platebních služeb třetích stran.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala