www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi zveřejnilo chystané novinky v MIUI

Xiaomi zveřejnilo chystané novinky v MIUI
, , aktualita
Tmavý režim a desítky dalších nových funkcí se brzy dostanou do rozhraní MIUI 10, případně chystaného MIUI 11. Xiaomi na svém fóru zveřejnilo dlouhý seznam, ze kterého vybereme alespoň nejzajímavější novinky.
K oblíbeným
reklama
MIUI je dynamická nadstavba, která neustále prochází změnami a dostává nové funkce. Na oficiálním fóru proto bylo vytvořeno vlákno, kde se fanoušci dozví, co nového vývojáři připravují a co zvažují. Naneštěstí je toto fórum v čínštině, pomocí automatického překladu se ovšem podařilo zjistit alespoň nejdůležitější novinky. Některé z nich se objeví ještě v aktuálním MIUI 10, jiné můžeme očekávat až v budoucím MIUI 11. Začněme funkcemi, které už jsou testovány mezi uživateli. Často se objevují pouze v beta verzích nebo v čínské ROM, až později se dostanou i do globální ROM. Tmavý režim se poprvé objevil v Xiaomi Mi 9, ale dostane se i do ostatních telefonů s MIUI. Po jeho aktivaci se rozhraní i systémové aplikace zbarví do černa, což ocení především majitelé zařízení s AMOLED displeji.
 
 
Drobné, ale užitečné vylepšení umožní nastavit, aby se po odemknutí telefonu obličejem nezobrazila rovnou domovská obrazovka, ale nejprve odemykací obrazovka (s odtajněnými notifikacemi). Vývojáři také pracují na tom, aby bylo možné v jednu chvíli používat odemykání obličejem i čtečku otisků prstů. Kalkulačka získá plovoucí okno, takže umožní snadno počítat při používání jiných aplikací. Uživatelé získají možnost aktivovat obrazovku pomocí hlasového povelu, očekávány jsou také nové zvukové efekty a vylepšení zvuku od Dolby. Zdokonalením projde třeba funkce pro úsporu energie nebo čištění zbytečných souborů, do soukromých alb půjde přidat také videa. Celkem se pracuje na přidání 28 nových funkcí a jak už jsme uvedli výše, některé se dostaly do určitých verzí MIUI.
 
Seznam funkcí, které chtějí vývojáři přidat v budoucnu, je ještě obsáhlejší, obsahuje totiž na čtyři desítky položek. V plánu je třeba dětský režim nebo přepracovaná odemykací obrazovka s možností přidání nouzových kontaktů, které se mohou hodit třeba poctivému nálezci vašeho telefonu. Telefon v budoucnu zvládne automaticky smazat APK soubor po instalaci aplikace, bude přidána podpora stereo zvuku ve hrách přes Bluetooth a možnost oříznout fotky do formátu 18:9. Z mnoha dalších plánovaných změn můžeme změnit redesignovanou animaci nabíjení, optimalizovanou správu oprávnění pro aplikace, zdokonalenou spoušť fotoaparátu aktivovanou hlasem nebo omezení nechtěných dotyků na displeji.
 
U dalších 50 funkcí vývojáři teprve zvažují, zda je přidají do budoucích verzí MIUI. Jedná se třeba o nastavení výchozí SIM karty pro každý kontakt zvlášť, nové barvy uživatelského rozhraní nebo hlubší integraci platebních služeb třetích stran.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala