www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi zveřejnilo chystané novinky v MIUI

Xiaomi zveřejnilo chystané novinky v MIUI
, , aktualita
Tmavý režim a desítky dalších nových funkcí se brzy dostanou do rozhraní MIUI 10, případně chystaného MIUI 11. Xiaomi na svém fóru zveřejnilo dlouhý seznam, ze kterého vybereme alespoň nejzajímavější novinky.
K oblíbeným
reklama
MIUI je dynamická nadstavba, která neustále prochází změnami a dostává nové funkce. Na oficiálním fóru proto bylo vytvořeno vlákno, kde se fanoušci dozví, co nového vývojáři připravují a co zvažují. Naneštěstí je toto fórum v čínštině, pomocí automatického překladu se ovšem podařilo zjistit alespoň nejdůležitější novinky. Některé z nich se objeví ještě v aktuálním MIUI 10, jiné můžeme očekávat až v budoucím MIUI 11. Začněme funkcemi, které už jsou testovány mezi uživateli. Často se objevují pouze v beta verzích nebo v čínské ROM, až později se dostanou i do globální ROM. Tmavý režim se poprvé objevil v Xiaomi Mi 9, ale dostane se i do ostatních telefonů s MIUI. Po jeho aktivaci se rozhraní i systémové aplikace zbarví do černa, což ocení především majitelé zařízení s AMOLED displeji.
 
 
Drobné, ale užitečné vylepšení umožní nastavit, aby se po odemknutí telefonu obličejem nezobrazila rovnou domovská obrazovka, ale nejprve odemykací obrazovka (s odtajněnými notifikacemi). Vývojáři také pracují na tom, aby bylo možné v jednu chvíli používat odemykání obličejem i čtečku otisků prstů. Kalkulačka získá plovoucí okno, takže umožní snadno počítat při používání jiných aplikací. Uživatelé získají možnost aktivovat obrazovku pomocí hlasového povelu, očekávány jsou také nové zvukové efekty a vylepšení zvuku od Dolby. Zdokonalením projde třeba funkce pro úsporu energie nebo čištění zbytečných souborů, do soukromých alb půjde přidat také videa. Celkem se pracuje na přidání 28 nových funkcí a jak už jsme uvedli výše, některé se dostaly do určitých verzí MIUI.
 
Seznam funkcí, které chtějí vývojáři přidat v budoucnu, je ještě obsáhlejší, obsahuje totiž na čtyři desítky položek. V plánu je třeba dětský režim nebo přepracovaná odemykací obrazovka s možností přidání nouzových kontaktů, které se mohou hodit třeba poctivému nálezci vašeho telefonu. Telefon v budoucnu zvládne automaticky smazat APK soubor po instalaci aplikace, bude přidána podpora stereo zvuku ve hrách přes Bluetooth a možnost oříznout fotky do formátu 18:9. Z mnoha dalších plánovaných změn můžeme změnit redesignovanou animaci nabíjení, optimalizovanou správu oprávnění pro aplikace, zdokonalenou spoušť fotoaparátu aktivovanou hlasem nebo omezení nechtěných dotyků na displeji.
 
U dalších 50 funkcí vývojáři teprve zvažují, zda je přidají do budoucích verzí MIUI. Jedná se třeba o nastavení výchozí SIM karty pro každý kontakt zvlášť, nové barvy uživatelského rozhraní nebo hlubší integraci platebních služeb třetích stran.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky
Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold byl sice představen už před pár měsíci, ale stále ještě není na trhu. Navíc to nevypadá, že by se tak mělo stát v dohledné době. Řetězce začínají rušit předobjednávky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik