www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Tajemství levného Xiaomi? Marže nepřesáhnou 5 % z ceny

Tajemství levného Xiaomi? Marže nepřesáhnou 5 % z ceny
, , aktualita
Možná vám také vrtá hlavou, jak může Xiaomi nabízet o tolik levnější smartphony i další produkty než konkurence. Tajemstvím jsou velmi nízké marže, které společnost má z prodaných zařízení. V budoucnu by neměly přesáhnout hranici 5 %.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi bylo založeno s myšlenkou nabídnout kvalitní zařízení za mnohem nižší cenu než konkurence. Této filozofie se čínský výrobce drží dodnes, a to jak v kategorii smartphonů, tak další elektroniky. Spoluzakladatel a CEO společnosi Lei Jun nedávno učinil slib svým zákazníkům, že marže společnosti z jednoho zařízení v budoucnu nepřesáhnou hranici 5 % z ceny po přičtení všech daní. Pokud by se to u některých produktů nepodařilo, slibuje Xiaomi zákazníkům jinou kompenzaci. Jinak řečeno, čínský výrobce bude mít z každého prodaného zařízení čistý zisk v průměru maximálně 5 %. Tím zajistí, že jeho smartphony i jiné produkty budou stále cenově dostupné pro všechny zákazníky.
 
 
Ceny na českém trhu jsou pochopitelně o něco vyšší než v Číně, což je především důvodem DPH a marží distributorů i obchodníků. Přesto jsou tyto ceny nadále konkurenceschopné. Hugo Barra, bývalý šéf Xiaomi pro mezinárodní trhy, se v minulosti nechal slyšet, že další tajemství Xiaomi spočívá v delší životnosti jeho produktů na trhu. Cena komponentů totiž postupně klesá, takže marže výrobce obvykle časem roste.
 
Xiaomi se také chlubí tím, že telefony této značky za osm let své existence přispěly k růstu mobilního internetu v Číně a ovlivnily celý trh, neboť zvýšily standardy pro výkonné a kvalitní modely. Xiaomi se také podařilo srazit ceny v dalších kategoriích produktů. Třeba 10 000mAh power banky se na čínském trhu dříve prodávaly za více než 200 juanů (660 Kč), ale Xiaomi stlačilo cenu na 69 juanů (230 Kč). Několikanásobně levnější než dříve jsou rovněž domácí čističky vzduchu této značky, vzhledem ke kvalitě ovzduší v Číně jde přitom o velmi důležitý produkt zlepšující zdraví a kvalitu života obyvatel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus VivoBook Flip 14: první notebook s "discrete" grafikou Intel Xe Max Asus VivoBook Flip 14: první notebook s "discrete" grafikou Intel Xe Max
Poslední dobou se hodně mluví o nových grafických kartách Intelu, modelech Xe. Nejde už o hudbu vzdálené budoucnosti, grafika Intel Xe Max se totiž objevila už i v prvních noteboocích. Obsahuje ji např. Asus VivoBook Flip 14.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aktualizovaná Tesla Model 3 dostává nejen delší dojezd Aktualizovaná Tesla Model 3 dostává nejen delší dojezd
Automobilka Tesla vylepšila svůj Model 3 a přinesla několik užitečných vylepšení. Vozům se prodloužil dojezd, máme zde nová kola, vylepšený interiér s upravenou středovou konzolí i úsporné tepelné čerpadlo.
18.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iPhone 12 Pro dostává LiDAR i displej Super Retina XDR Apple iPhone 12 Pro dostává LiDAR i displej Super Retina XDR
Záříjová keynote společnosti Apple sice nepřinesla nové iPhony 12 Pro, ale ta říjnová už ano. Najdeme zde LiDAR, nový Super Retina DXR displej s ochrannou vrstvou Ceramic Shield, nechybí ani 5G datové připojení.
14.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple představuje iPhone 12 a malý 5,4" iPhone 12 mini Apple představuje iPhone 12 a malý 5,4" iPhone 12 mini
Společnost Apple včera večer představila novou generaci mobilních telefonů iPhone 12. Sem bude patřit maličká 5,4" verze iPhone mini a větší 6,1" varianta iPhone 12. Obě dostávají Super Retina XDR OLED displej.
14.10.2020, aktualita, Milan Šurkala