www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Tajemství levného Xiaomi? Marže nepřesáhnou 5 % z ceny

Tajemství levného Xiaomi? Marže nepřesáhnou 5 % z ceny
, , aktualita
Možná vám také vrtá hlavou, jak může Xiaomi nabízet o tolik levnější smartphony i další produkty než konkurence. Tajemstvím jsou velmi nízké marže, které společnost má z prodaných zařízení. V budoucnu by neměly přesáhnout hranici 5 %.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi bylo založeno s myšlenkou nabídnout kvalitní zařízení za mnohem nižší cenu než konkurence. Této filozofie se čínský výrobce drží dodnes, a to jak v kategorii smartphonů, tak další elektroniky. Spoluzakladatel a CEO společnosi Lei Jun nedávno učinil slib svým zákazníkům, že marže společnosti z jednoho zařízení v budoucnu nepřesáhnou hranici 5 % z ceny po přičtení všech daní. Pokud by se to u některých produktů nepodařilo, slibuje Xiaomi zákazníkům jinou kompenzaci. Jinak řečeno, čínský výrobce bude mít z každého prodaného zařízení čistý zisk v průměru maximálně 5 %. Tím zajistí, že jeho smartphony i jiné produkty budou stále cenově dostupné pro všechny zákazníky.
 
 
Ceny na českém trhu jsou pochopitelně o něco vyšší než v Číně, což je především důvodem DPH a marží distributorů i obchodníků. Přesto jsou tyto ceny nadále konkurenceschopné. Hugo Barra, bývalý šéf Xiaomi pro mezinárodní trhy, se v minulosti nechal slyšet, že další tajemství Xiaomi spočívá v delší životnosti jeho produktů na trhu. Cena komponentů totiž postupně klesá, takže marže výrobce obvykle časem roste.
 
Xiaomi se také chlubí tím, že telefony této značky za osm let své existence přispěly k růstu mobilního internetu v Číně a ovlivnily celý trh, neboť zvýšily standardy pro výkonné a kvalitní modely. Xiaomi se také podařilo srazit ceny v dalších kategoriích produktů. Třeba 10 000mAh power banky se na čínském trhu dříve prodávaly za více než 200 juanů (660 Kč), ale Xiaomi stlačilo cenu na 69 juanů (230 Kč). Několikanásobně levnější než dříve jsou rovněž domácí čističky vzduchu této značky, vzhledem ke kvalitě ovzduší v Číně jde přitom o velmi důležitý produkt zlepšující zdraví a kvalitu života obyvatel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala