www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Tajemství levného Xiaomi? Marže nepřesáhnou 5 % z ceny

Tajemství levného Xiaomi? Marže nepřesáhnou 5 % z ceny
, , aktualita
Možná vám také vrtá hlavou, jak může Xiaomi nabízet o tolik levnější smartphony i další produkty než konkurence. Tajemstvím jsou velmi nízké marže, které společnost má z prodaných zařízení. V budoucnu by neměly přesáhnout hranici 5 %.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi bylo založeno s myšlenkou nabídnout kvalitní zařízení za mnohem nižší cenu než konkurence. Této filozofie se čínský výrobce drží dodnes, a to jak v kategorii smartphonů, tak další elektroniky. Spoluzakladatel a CEO společnosi Lei Jun nedávno učinil slib svým zákazníkům, že marže společnosti z jednoho zařízení v budoucnu nepřesáhnou hranici 5 % z ceny po přičtení všech daní. Pokud by se to u některých produktů nepodařilo, slibuje Xiaomi zákazníkům jinou kompenzaci. Jinak řečeno, čínský výrobce bude mít z každého prodaného zařízení čistý zisk v průměru maximálně 5 %. Tím zajistí, že jeho smartphony i jiné produkty budou stále cenově dostupné pro všechny zákazníky.
 
 
Ceny na českém trhu jsou pochopitelně o něco vyšší než v Číně, což je především důvodem DPH a marží distributorů i obchodníků. Přesto jsou tyto ceny nadále konkurenceschopné. Hugo Barra, bývalý šéf Xiaomi pro mezinárodní trhy, se v minulosti nechal slyšet, že další tajemství Xiaomi spočívá v delší životnosti jeho produktů na trhu. Cena komponentů totiž postupně klesá, takže marže výrobce obvykle časem roste.
 
Xiaomi se také chlubí tím, že telefony této značky za osm let své existence přispěly k růstu mobilního internetu v Číně a ovlivnily celý trh, neboť zvýšily standardy pro výkonné a kvalitní modely. Xiaomi se také podařilo srazit ceny v dalších kategoriích produktů. Třeba 10 000mAh power banky se na čínském trhu dříve prodávaly za více než 200 juanů (660 Kč), ale Xiaomi stlačilo cenu na 69 juanů (230 Kč). Několikanásobně levnější než dříve jsou rovněž domácí čističky vzduchu této značky, vzhledem ke kvalitě ovzduší v Číně jde přitom o velmi důležitý produkt zlepšující zdraví a kvalitu života obyvatel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala