www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi překonává Apple na trhu wearables, v chytrých hodinkách Apple vede

Xiaomi překonává Apple na trhu wearables, v chytrých hodinkách Apple vede
, , aktualita
Společnosti Xiaomi se na trhu s wearables daří, drží si totiž první příčku před společností Apple, která je ale v těsném závěsu. Pokud se ale podíváme jen na chytré hodinky, tam je Apple nedostižný.
K oblíbeným
reklama
Nedávno vydala společnost Canalys zprávu o stavu trhu s wearables. Podle ní se v druhém čtvrtletí (Q2/2021) meziročně zvýšil počet prodaných zařízení o 5,6 % na celkových 40,9 milionů kusů. Jedničkou je společnost Xiaomi, která si polepšila z druhého místa a nyní má 19,6% zastoupení (+2,6 % na 8,0 milionu). Polepšil si také Apple, a to dokonce o 29,4 % na 7,9 milionu kusů, což mu vyneslo 19,3% podíl na trhu. Velký propad zaznamenalo Huawei, které spadlo o více než polovinu na 3,7 mil. kusů a drží si 3. místo s 9,2% podílem. Následuje Fitbit s 3 mil. kusů a 7,3% podílem, přičemž počet kusů meziročně vzrostl o 20,6 %. Nejlepší pětku uzavírá Samsung, který vzrostl o více než 114 %. I tak mu to stačilo jen na 6,1% podíl a 2,5 mil. kusů.
 
Xiaomi Mi Band 6
 
Výrazně odlišná situace ale nastává, pokud dáme pryč např. chytré náramky a budeme se soustředit jen na chytré hodinky. Tam má Apple jasné vedení s 31,1% podílem. Apple Watch jasně bodují a už za pár dní na nás patrně čekají nové Apple Watch 7. Druhou pozici si uhájilo Huawei s 2,3 mil. kusů a 9,0% zastoupením. Na bednu vítězů se dostal také třetí Garmin, který prodal 1,9 mil. zařízení a má tak 7,6% podíl. Samsung bere čtvrtou pozici se 7,0% zastoupením (1,5 mil. hodinek) a Xiaomi, které se soustředí zejména na náramky, v kategorii hodinek bere až 5. místo s 1,5 mil. kusů a 5,7% podílem na trhu.
 
Apple Watch 6
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů