www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
, , aktualita
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
K oblíbeným
reklama
Poslední novinkou společnosti Apple představenou na podzimní keynote, jsou chytré hodinky Apple Watch 6. Ty přichází s novým operačním systémem watchOS 7 a asi nejzásadnější novinkou je senzor pro měření kyslíku v krvi. K tomu se využívá čtveřice zelených, červených a infračervených LED ve spolupráci se čtyřmi fotodiodami. Měření probíhá nejen na vyžádání, ale také může probíhat automaticky, když je uživatel neaktivní, např. při spánku. Data budou viditelná v aplikaci Zdraví.
 
Apple Watch 6
 
Současně se objevují tři nové zdravotní studie (od University of California, Irvine, a Anthemu), do které se mohou připojit uživatelé nových hodinek, tyto programy jsou ale obvykle limitovány v rozsahu zemí, kde je možné se k nim připojit. Jedna ze studií chce např. zjistit, zda je možné pomocí hodinek zjistit příznaky chřipky nebo nemoci COVID-19.
 
Apple Watch 6
 
Územní omezení platí bohužel i pro nové předplatné Fitness+, které u nás nebude prozatím k dispozici. Za $9,99 měsíčně lze získat přístup k mnoha cvičebním plánům a hodinky v reálném čase vyhodnocují výsledky, které se zobrazují např. na připojené televizi.
 
Apple Watch 6
 
Apple Watch 6 mají nový 2jádrový procesor S6 SiP, který je o 20 % výkonnější než ten předchozí a zachovává 18hodinovou výdrž na akumulátor. Nechybí ani čip U1 a antény Ultra Wideband, díky čemuž mohou hodinky sloužit např. jako klíče k odemčení auta. Nechybí displej Always-On Retina, který je 2,5krát jasnější než u Watch 5, takže je lépe viditelný na přímém slunci. Nově byl vylepšen výškoměr včetně zobrazení nastoupaných metrů. Další novinkou je rozšíření funkce Family Setup, kde lze Watch 6 nastavit z jediného iPhonu celé rodině, takže pro potřebnou konektivitu děti nemusí mít iPhone. Funkce umožní sledovat např. i jejich polohu.
 
Apple Watch 6
 
Pokud jde o ceny, základní 40mm varianta stojí 11.490 Kč s DPH, větší 44mm verze je za 12.290 Kč. S jinými řemínky ale mohou stát různě, např. verze s pleteným navlékacím řemínkem je za 12.890 Kč, resp. 13.690 Kč.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář