www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
, , aktualita
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
K oblíbeným
reklama
Poslední novinkou společnosti Apple představenou na podzimní keynote, jsou chytré hodinky Apple Watch 6. Ty přichází s novým operačním systémem watchOS 7 a asi nejzásadnější novinkou je senzor pro měření kyslíku v krvi. K tomu se využívá čtveřice zelených, červených a infračervených LED ve spolupráci se čtyřmi fotodiodami. Měření probíhá nejen na vyžádání, ale také může probíhat automaticky, když je uživatel neaktivní, např. při spánku. Data budou viditelná v aplikaci Zdraví.
 
Apple Watch 6
 
Současně se objevují tři nové zdravotní studie (od University of California, Irvine, a Anthemu), do které se mohou připojit uživatelé nových hodinek, tyto programy jsou ale obvykle limitovány v rozsahu zemí, kde je možné se k nim připojit. Jedna ze studií chce např. zjistit, zda je možné pomocí hodinek zjistit příznaky chřipky nebo nemoci COVID-19.
 
Apple Watch 6
 
Územní omezení platí bohužel i pro nové předplatné Fitness+, které u nás nebude prozatím k dispozici. Za $9,99 měsíčně lze získat přístup k mnoha cvičebním plánům a hodinky v reálném čase vyhodnocují výsledky, které se zobrazují např. na připojené televizi.
 
Apple Watch 6
 
Apple Watch 6 mají nový 2jádrový procesor S6 SiP, který je o 20 % výkonnější než ten předchozí a zachovává 18hodinovou výdrž na akumulátor. Nechybí ani čip U1 a antény Ultra Wideband, díky čemuž mohou hodinky sloužit např. jako klíče k odemčení auta. Nechybí displej Always-On Retina, který je 2,5krát jasnější než u Watch 5, takže je lépe viditelný na přímém slunci. Nově byl vylepšen výškoměr včetně zobrazení nastoupaných metrů. Další novinkou je rozšíření funkce Family Setup, kde lze Watch 6 nastavit z jediného iPhonu celé rodině, takže pro potřebnou konektivitu děti nemusí mít iPhone. Funkce umožní sledovat např. i jejich polohu.
 
Apple Watch 6
 
Pokud jde o ceny, základní 40mm varianta stojí 11.490 Kč s DPH, větší 44mm verze je za 12.290 Kč. S jinými řemínky ale mohou stát různě, např. verze s pleteným navlékacím řemínkem je za 12.890 Kč, resp. 13.690 Kč.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář