Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+

18.9.2020, Milan Šurkala, aktualita
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
Poslední novinkou společnosti Apple představenou na podzimní keynote, jsou chytré hodinky Apple Watch 6. Ty přichází s novým operačním systémem watchOS 7 a asi nejzásadnější novinkou je senzor pro měření kyslíku v krvi. K tomu se využívá čtveřice zelených, červených a infračervených LED ve spolupráci se čtyřmi fotodiodami. Měření probíhá nejen na vyžádání, ale také může probíhat automaticky, když je uživatel neaktivní, např. při spánku. Data budou viditelná v aplikaci Zdraví.
 
Apple Watch 6
 
Současně se objevují tři nové zdravotní studie (od University of California, Irvine, a Anthemu), do které se mohou připojit uživatelé nových hodinek, tyto programy jsou ale obvykle limitovány v rozsahu zemí, kde je možné se k nim připojit. Jedna ze studií chce např. zjistit, zda je možné pomocí hodinek zjistit příznaky chřipky nebo nemoci COVID-19.
 
Apple Watch 6
 
Územní omezení platí bohužel i pro nové předplatné Fitness+, které u nás nebude prozatím k dispozici. Za $9,99 měsíčně lze získat přístup k mnoha cvičebním plánům a hodinky v reálném čase vyhodnocují výsledky, které se zobrazují např. na připojené televizi.
 
Apple Watch 6
 
Apple Watch 6 mají nový 2jádrový procesor S6 SiP, který je o 20 % výkonnější než ten předchozí a zachovává 18hodinovou výdrž na akumulátor. Nechybí ani čip U1 a antény Ultra Wideband, díky čemuž mohou hodinky sloužit např. jako klíče k odemčení auta. Nechybí displej Always-On Retina, který je 2,5krát jasnější než u Watch 5, takže je lépe viditelný na přímém slunci. Nově byl vylepšen výškoměr včetně zobrazení nastoupaných metrů. Další novinkou je rozšíření funkce Family Setup, kde lze Watch 6 nastavit z jediného iPhonu celé rodině, takže pro potřebnou konektivitu děti nemusí mít iPhone. Funkce umožní sledovat např. i jejich polohu.
 
Apple Watch 6
 
Pokud jde o ceny, základní 40mm varianta stojí 11.490 Kč s DPH, větší 44mm verze je za 12.290 Kč. S jinými řemínky ale mohou stát různě, např. verze s pleteným navlékacím řemínkem je za 12.890 Kč, resp. 13.690 Kč.
 
Zdroj: apple.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama