www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
, , aktualita
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
K oblíbeným
reklama
Poslední novinkou společnosti Apple představenou na podzimní keynote, jsou chytré hodinky Apple Watch 6. Ty přichází s novým operačním systémem watchOS 7 a asi nejzásadnější novinkou je senzor pro měření kyslíku v krvi. K tomu se využívá čtveřice zelených, červených a infračervených LED ve spolupráci se čtyřmi fotodiodami. Měření probíhá nejen na vyžádání, ale také může probíhat automaticky, když je uživatel neaktivní, např. při spánku. Data budou viditelná v aplikaci Zdraví.
 
Apple Watch 6
 
Současně se objevují tři nové zdravotní studie (od University of California, Irvine, a Anthemu), do které se mohou připojit uživatelé nových hodinek, tyto programy jsou ale obvykle limitovány v rozsahu zemí, kde je možné se k nim připojit. Jedna ze studií chce např. zjistit, zda je možné pomocí hodinek zjistit příznaky chřipky nebo nemoci COVID-19.
 
Apple Watch 6
 
Územní omezení platí bohužel i pro nové předplatné Fitness+, které u nás nebude prozatím k dispozici. Za $9,99 měsíčně lze získat přístup k mnoha cvičebním plánům a hodinky v reálném čase vyhodnocují výsledky, které se zobrazují např. na připojené televizi.
 
Apple Watch 6
 
Apple Watch 6 mají nový 2jádrový procesor S6 SiP, který je o 20 % výkonnější než ten předchozí a zachovává 18hodinovou výdrž na akumulátor. Nechybí ani čip U1 a antény Ultra Wideband, díky čemuž mohou hodinky sloužit např. jako klíče k odemčení auta. Nechybí displej Always-On Retina, který je 2,5krát jasnější než u Watch 5, takže je lépe viditelný na přímém slunci. Nově byl vylepšen výškoměr včetně zobrazení nastoupaných metrů. Další novinkou je rozšíření funkce Family Setup, kde lze Watch 6 nastavit z jediného iPhonu celé rodině, takže pro potřebnou konektivitu děti nemusí mít iPhone. Funkce umožní sledovat např. i jejich polohu.
 
Apple Watch 6
 
Pokud jde o ceny, základní 40mm varianta stojí 11.490 Kč s DPH, větší 44mm verze je za 12.290 Kč. S jinými řemínky ale mohou stát různě, např. verze s pleteným navlékacím řemínkem je za 12.890 Kč, resp. 13.690 Kč.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů