www.svetmobilne.cz
>
>
>

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+

Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
, , aktualita
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
K oblíbeným
reklama
Poslední novinkou společnosti Apple představenou na podzimní keynote, jsou chytré hodinky Apple Watch 6. Ty přichází s novým operačním systémem watchOS 7 a asi nejzásadnější novinkou je senzor pro měření kyslíku v krvi. K tomu se využívá čtveřice zelených, červených a infračervených LED ve spolupráci se čtyřmi fotodiodami. Měření probíhá nejen na vyžádání, ale také může probíhat automaticky, když je uživatel neaktivní, např. při spánku. Data budou viditelná v aplikaci Zdraví.
 
Apple Watch 6
 
Současně se objevují tři nové zdravotní studie (od University of California, Irvine, a Anthemu), do které se mohou připojit uživatelé nových hodinek, tyto programy jsou ale obvykle limitovány v rozsahu zemí, kde je možné se k nim připojit. Jedna ze studií chce např. zjistit, zda je možné pomocí hodinek zjistit příznaky chřipky nebo nemoci COVID-19.
 
Apple Watch 6
 
Územní omezení platí bohužel i pro nové předplatné Fitness+, které u nás nebude prozatím k dispozici. Za $9,99 měsíčně lze získat přístup k mnoha cvičebním plánům a hodinky v reálném čase vyhodnocují výsledky, které se zobrazují např. na připojené televizi.
 
Apple Watch 6
 
Apple Watch 6 mají nový 2jádrový procesor S6 SiP, který je o 20 % výkonnější než ten předchozí a zachovává 18hodinovou výdrž na akumulátor. Nechybí ani čip U1 a antény Ultra Wideband, díky čemuž mohou hodinky sloužit např. jako klíče k odemčení auta. Nechybí displej Always-On Retina, který je 2,5krát jasnější než u Watch 5, takže je lépe viditelný na přímém slunci. Nově byl vylepšen výškoměr včetně zobrazení nastoupaných metrů. Další novinkou je rozšíření funkce Family Setup, kde lze Watch 6 nastavit z jediného iPhonu celé rodině, takže pro potřebnou konektivitu děti nemusí mít iPhone. Funkce umožní sledovat např. i jejich polohu.
 
Apple Watch 6
 
Pokud jde o ceny, základní 40mm varianta stojí 11.490 Kč s DPH, větší 44mm verze je za 12.290 Kč. S jinými řemínky ale mohou stát různě, např. verze s pleteným navlékacím řemínkem je za 12.890 Kč, resp. 13.690 Kč.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala