Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 6 nejspíš dostane „ořezanou“ verzi se Snapdragonem 660

31.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V benchmarku byl objeven dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi, který by se mohl na trh dostat jako Mi 6c. Novinka by tedy vycházela z již prodávané vlajkové lodi Mi 6, ale měla by například slabší procesor.
Zatímco se vedou dohady o tom, zda bude někdy představena vylepšená vlajková loď Xiaomi Mi 6 Plus, se v benchmarku objevila pravděpodobně „odlehčená“ varianta modelu Mi 6. V databázi GFXBench prošlo zařízení s interním označením Xiaomi Jason, které by se podle spekulací mohlo dostat na trh jako Xiaomi Mi 6c. Pokud by tomu tak opravdu bylo, mohla by leckoho překvapit jedna nesrovnalost. Aktuálně prodávané Xiaomi Mi 5c je totiž první telefon, který je vybaven vlastním procesorem od Xiaomi. Uniklý model „Jason“ ovšem disponuje o mnoho konvenčnějším osmijádrem Qualcomm Snapdragon 660 taktovaným na 2,2 GHz. Čínský výrobce přitom už dříve naznačil, že Surge S1 není posledním procesorem, který si sám navrhl. Vysvětlení se nabízí mnoho, ale všechny by byly čirými spekulacemi.
Xiaomi Mi 5c


Pojďme se raději podívat, jaké další parametry nám benchmark odhalil u připravovaného telefonu Xiaomi Jason. 5,1“ displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD) je shodný jako u Mi 6. Už zmiňovaný procesor Snapdragon 660 naopak představuje oproti Snapdragonu 835 zhoršení, přesto by smartphone neměl mít sebemenší problémy s výkonem, a to také díky použití 6GB operační paměti. Velikost interního úložiště se má zastavit na 64 GB. vyloučena ovšem není ani varianta například se 4GB RAM a 32GB úložištěm.

K další známé výbavě patří 12MPx zadní fotoaparát, ale není jasné, zda se bude jednat o duální snímač jako u Mi 6. Víme pouze to, že fotoaparát bude disponovat autofokusem, LED bleskem a schopností nahrávání videí ve 4K rozlišení. Naopak přední kamera na selfie by mohla mít jen poloviční rozlišení ve srovnání s vlajkovou lodí – 4 MPx namísto 8 MPx. Potom nám benchmark prozradil použití operačního systému Android 7.1.1 Nougat, který bude samozřejmě opatřen známým uživatelským rozhraním MIUI. V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné informace o dostupnosti smartphonu Xiaomi Jason, neboli Xiaomi Mi 6c. Ale vzhledem k tomu, že model MI 5c byl představen teprve před čtvrt rokem, si na tuto novinku možná ještě nějaký čas počkáme.

Zdroj: Gfxbench.com
reklama