Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dočkáme se Xiaomi Mi 6 Plus, nebo ne?

1.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čekání na vylepšenou verzi vlajkové Xiaomi Mi 6, která měla mít větší displej a lepší výbavu, bude možná nekonečné. Podle posledních spekulací bylo Mi 6 Plus zrušeno a místo něj představí čínský výrobce rovnou Mi Note 3.
Minulý měsíc bylo představeno Xiaomi Mi 6 (mimochodem opět bez podpory „českého“ LTE), mnozí fanoušci ovšem s nákupem ještě vyčkávají na příchod Xiaomi Mi 6 Plus. Už řadu měsíců se totiž neoficiálně mluví také o této variantě, která měla mít především větší displej a v některých ohledech lepší parametry. Hlavním rozdílem měl být 5,7“ displej namísto 5,15“ v základním modelu Mi 6, rozlišení ovšem mělo zůstat na hodnotě 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD). V případě procesoru už nebylo moc co vylepšovat, proto se počítalo opět s osmijádrem Qualcomm Snapdragon 835, které mohlo být kombinováno se 6GB RAM a až 128GB interním úložištěm. Na zadní straně byl očekáván duální fotoaparát a v případě baterie se spekulovalo o nadprůměrné kapacitě 4 500 mAh.
Xiaomi Mi 6


Před pár dny však z Číny přišla špatná zpráva. Na sociální síti Weibo se objevila informace, že Xiaomi Mi 6 Plus nebude představeno. Čínský výrobce totiž údajně počítal s tím, že u této vylepšené vlajkové lodi použije keramické tělo. Výrobní proces se ovšem měl ukázat natolik komplikovaný, že by se produkce nevyplatila. Náhradou v podobě špičkově vybaveného smartphonu s velkým displejem má být Xiaomi Mi Note 3 (nástupce Mi Note 2), jehož představení se čínský výrobce možná bude snažit co nejvíce urychlit. V jeho výbavě údajně nalezneme 5,7“ OLED displej s Quad HD rozlišením a zahnutím po obou stranách, procesor Snapdragon 835 nebo až 8GB RAM a 256GB úložiště – to jsou takřka snové specifikace. Kapacita baterie by se měla zastavit na hodnotě 4 050 mAh.

Stále ovšem existuje naděje, že se dočkáme Xiaomi Mi 6 Plus. Zdaleka ne všechny informace, které se objeví na síti Weibo jsou totiž přesné nebo pravdivé. Několik skutečností je v případě tohoto smartphonu minimálně podezřelých. Xiaomi už má s keramickým materiálem zkušenosti, používá jej u phabletu Mi Mix. Musela by tedy vědět, že ani v případě Mi 6 Plus se nebude jednat o snadný ani levný postup. I v případě, že by se dostala do takové situace, by mohla zvolit alternativu v podobě skla či kovu.

Zdroj: Gizchina.com
reklama