Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 6 možná přijde ve třech variantách i s procesorem MediaTek

17.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Už příští měsíc by mohla být představena nová vlajková loď od Xiaomi. A samozřejmě nepůjde o žádné ořezávátko, k dostání bude nejspíš s posledním procesorem Snapdragon 835 i zakřiveným displejem. Vůbec poprvé se možná dočkáme varianty s procesorem MediaTek.
Zanedlouho uplyne rok od představení vlajkové lodi Xiaomi Mi 5, a to pro fanoušky této čínské značky může znamenat jediné – na cestě je velmi pravděpodobně nástupce. Během loňského podzimu jsme se sice dočkali upravených verzí Xiaomi Mi 5s a Mi 5s Plus, ale nyní je čas na plnohodnotného nástupce, který s největší pravděpodobností ponese označení Mi 6. Pokud výrobce dodrží roční cyklus obměny vlajkových lodí, mohli bychom se novinky dočkat už koncem února.

O chystaném Xiaomi Mi 6 toho dosud na internet příliš mnoho neproniklo. Jedny z prvních informací se objevily až nyní na čínské sociální síti Weibo. Novinka by se podle nich měla dostat na trh ve třech variantách se dvěma různými procesory. Nejlevnější z nich by měla stát 1 999 juanů, v přepočtu asi 7 400 Kč bez DPH. V její výbavě bychom měli najít desetijádrový procesor MediaTek Helio X30. Vůbec poprvé tak ve vlajkové lodi od Xiaomi nalezneme procesor MediaTek, který se odsud objevoval jen v levnějších modelech z řady Redmi.
Možná nové Xiaomi Mi 6, možná zcela jiný (klidně neexistující) telefon


Varianta s osmijádrem Qualcomm Snapdragon 835, patrně nejvýkonnějším mobilním procesorem současnosti, bude údajně stát 2 499 juanů, tedy asi 9 200 Kč bez DPH. Pomyslný vrchol nabídky bude nejspíš tvořit varianta se Snapdragonem 835 a dvojitě zakřiveným displejem, podobně jako u Xiaomi Mi Note 2 (obě předchozí varianty budou tedy disponovat rovným displejem). Cena se má v tomto případě vyšplhat na 2 999 juanů, v přepočtu více než 11 000 Kč bez DPH.

Na výběr tedy patrně budou tři varianty Xiaomi Mi 6 lišící se výbavou, a dále také nejspíš několik barevných provedení. Pokud jsou tedy výše uvedené informace pravdivé a přesné, budou mít zájemci o novou vlajkovou loď této čínské značky z čeho vybírat. Mnoho dalšího toho o chystaném Xiaomi Mi 6 nevíme. Před pár týdny se na internet dostala dvojice údajných fotografií tohoto smartphonu, ale ani jejich pravost nemůžeme ověřit. Ukazují ovšem zařízení po designové stránce docela podobné iPhonům od Applu. Všimnout si můžeme kovového těla a oválného domovského tlačítka pod diplejem, které bude nejspíš sloužit také jako čtečka otisků prstů.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama