www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti

Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
, , aktualita
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
K oblíbeným
reklama
Vývoj autonomních aut je postupný, a proto nepřekvapí, že první testy na reálných silnicích probíhají především tam, kde je hezké počasí. Testy většiny společností tak probíhají např. v Arizoně, pokud se máme bavit o USA. Společnost Waymo, která jako první začala nabízet autonomní placené taxi koncem loňského roku, chce postoupit o další krok a bude auta testovat i za hodně špatného počasí. Proto zamíří s několika vozy Chrysler Pacifica Hybrid a Jaguar I-PACE na Floridu. Ta je sice také hodně horkým místem, díky své poloze tu ale mnohem častěji prší a nadcházející hurikánová sezóna bude naprosto ideální příležitostí, jak otestovat autonomní auta v pořádném dešti.
 
Waymo Chrysler Pacifica Hybrid
 
Kvůli bezpečnosti ale auta nebudou jezdit autonomně. Budou je řídit lidé a Waymo chce studovat, jaké bude ovlivnění senzorů špatným počasím a jak by se auta chovala, kdyby skutečně jela autonomně. Jak říká samo Waymo, déšť totiž umí vygenerovat na senzorech spoustu “šumu”. Test by měl začít v uzavřeném testovacím areálu v Naples na Floridě (testy lidaru, radaru a kamer), o pár týdnů později se počítá i s provozem v ulicích Miami. Některé vozy pak Waymo pošle i na dálnice mezi městy Orlando, Tampa, Fort Myers a Miami. Připomeňme ještě, že Waymo od roku 2009, kdy začalo ještě v rámci Googlu (nyní je součástí Alphabetu, mateřské společnosti Google), najelo hodně přes 10 milionů testovacích mil (16 mil. km).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala