reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti

, , aktualita
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Většina testování autonomních vozidel probíhá v Arizoně, kde je skoro pořád slunečno. Waymo chce ale posunout laťku trochu výš a chce zjistit, co se stane, když začne pořádně pršet. Míří tedy na Floridu za hurikány.
Waymo míří na Floridu, otestuje autonomní auta v dešti
Vývoj autonomních aut je postupný, a proto nepřekvapí, že první testy na reálných silnicích probíhají především tam, kde je hezké počasí. Testy většiny společností tak probíhají např. v Arizoně, pokud se máme bavit o USA. Společnost Waymo, která jako první začala nabízet autonomní placené taxi koncem loňského roku, chce postoupit o další krok a bude auta testovat i za hodně špatného počasí. Proto zamíří s několika vozy Chrysler Pacifica Hybrid a Jaguar I-PACE na Floridu. Ta je sice také hodně horkým místem, díky své poloze tu ale mnohem častěji prší a nadcházející hurikánová sezóna bude naprosto ideální příležitostí, jak otestovat autonomní auta v pořádném dešti.
 
Waymo Chrysler Pacifica Hybrid
 
Kvůli bezpečnosti ale auta nebudou jezdit autonomně. Budou je řídit lidé a Waymo chce studovat, jaké bude ovlivnění senzorů špatným počasím a jak by se auta chovala, kdyby skutečně jela autonomně. Jak říká samo Waymo, déšť totiž umí vygenerovat na senzorech spoustu “šumu”. Test by měl začít v uzavřeném testovacím areálu v Naples na Floridě (testy lidaru, radaru a kamer), o pár týdnů později se počítá i s provozem v ulicích Miami. Některé vozy pak Waymo pošle i na dálnice mezi městy Orlando, Tampa, Fort Myers a Miami. Připomeňme ještě, že Waymo od roku 2009, kdy začalo ještě v rámci Googlu (nyní je součástí Alphabetu, mateřské společnosti Google), najelo hodně přes 10 milionů testovacích mil (16 mil. km).