www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo One: spuštěna první autonomně řízená taxislužba

Waymo One: spuštěna první autonomně řízená taxislužba
, , aktualita
Autonomní technologie se z testovacího provozu nově dostávají i do toho reálného, komerčního. Waymo totiž spustilo taxislužbu Waymo One, které je už komerčním projektem pro vybranou skupinu lidí.
reklama
Waymo si už natolik věří s autonomními vozy, že přechází z testovacího provozu na komerční. Založilo tak taxislužbu Waymo One, která bude jezdit ve městě Phoenix a přilehlém okolí (např. Chandler, Tempe, Mesa a Gilbert). Cenově chce být lehce pod úrovní konkurence, což bude z počátku patrně ztrátové, neboť je i nadále přítomen záložní řidič.Ten sice v zásadě nic nedělá, ale je stále přítomen.
 
Waymo One Chrysler Pacifica Hybrid
 
Prozatím je projekt k dispozici vybrané skupině lidí, kteří se zúčastnili i testovacího provozu. Ten byl spuštěn v dubnu 2017 a bylo v něm několik set lidí. Waymo pochopitelně plánuje řidiče v budoucnosti postupně z aut odstranit, zatím ale není jasné, kdy by se tak mělo stát a kdy se tak projekt opravdu stane taxislužbou bez řidiče. Připomeňme však, že už i v testovacím provozu mohli lidé jezdit úplně bez řidiče (tedy i bez toho záložního). Zajímavostí je i dotyková konzole v autech, která slouží jako zákaznická podpora.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala