www.svetmobilne.cz
>
>
>

Waymo One: spuštěna první autonomně řízená taxislužba

Waymo One: spuštěna první autonomně řízená taxislužba
, , aktualita
Autonomní technologie se z testovacího provozu nově dostávají i do toho reálného, komerčního. Waymo totiž spustilo taxislužbu Waymo One, které je už komerčním projektem pro vybranou skupinu lidí.
K oblíbeným
reklama
Waymo si už natolik věří s autonomními vozy, že přechází z testovacího provozu na komerční. Založilo tak taxislužbu Waymo One, která bude jezdit ve městě Phoenix a přilehlém okolí (např. Chandler, Tempe, Mesa a Gilbert). Cenově chce být lehce pod úrovní konkurence, což bude z počátku patrně ztrátové, neboť je i nadále přítomen záložní řidič.Ten sice v zásadě nic nedělá, ale je stále přítomen.
 
Waymo One Chrysler Pacifica Hybrid
 
Prozatím je projekt k dispozici vybrané skupině lidí, kteří se zúčastnili i testovacího provozu. Ten byl spuštěn v dubnu 2017 a bylo v něm několik set lidí. Waymo pochopitelně plánuje řidiče v budoucnosti postupně z aut odstranit, zatím ale není jasné, kdy by se tak mělo stát a kdy se tak projekt opravdu stane taxislužbou bez řidiče. Připomeňme však, že už i v testovacím provozu mohli lidé jezdit úplně bez řidiče (tedy i bez toho záložního). Zajímavostí je i dotyková konzole v autech, která slouží jako zákaznická podpora.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13 iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13
Na internetu se objevily nové informace o připravovaných iPhonech. Týkají se designu, reproduktorů nebo fotoaparátů, které by měly představovat vůbec největší letošní změnu., A několik nových střípků máme také o softwaru.
25.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik