Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí

6.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Dlouho očekávaný pickup Tesla Cybertruck na sebe ještě nechá nějakou dobu čekat. Vypadá to však, že z nabídky zmizí jednomotorová verze a naopak se sem dostane varianta s celkem 4 elektromotory.
Elektrický pickup Tesla Cybertruck byl představen už v roce 2019, nicméně stále se nedostal do výroby a podle všeho se tak stane až v roce 2023. V nedávném tweetu Elon Musk prozradil, že výroba bude zahájena 4motorovou verzí, tedy s nezávislým řízením točivého momentu pro každé kolo, bude mít řiditelná všechna 4 kola, takže bude moci zatáčet jako tank i jako krab (to má umět např. i nový elektrický Hummer). Připomeňme, že vrcholem nabídky měla být verze se 3 motory, 800km dojezdem a 96 km/h měla pokořit za 2,9 sekundy.
 
Tesla Cybertruck
 
Více informací o produkčním plánu se dozvíme na dalším zveřejňování finančních výsledků společnosti, což by mělo být na konci ledna 2022. Spekuluje se o tom, že zatímco přijde nová high-endová verze, naopak zmizí ta low-endová s jediným motorem a pohonem zadních kol. Ta měla být jediná, která by neměla pohon na všechna čtyři kola. Slibovala dojezd 400 km a 96 km/h měla zvládnout za 6,5 sekundy. Vypadá to tedy, že základem bude dvoumotorová verze se 4×4, dojezdem 480 km a akcelerací na 96 km/h za 4,5 sekundy. Nicméně je jasné, že všechny tyto údaje se ještě mohou změnit.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama