www.svetmobilne.cz
>
>
>

Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí

Výroba Tesly Cybertruck bude zahájena 4motorovou verzí
, , aktualita
Dlouho očekávaný pickup Tesla Cybertruck na sebe ještě nechá nějakou dobu čekat. Vypadá to však, že z nabídky zmizí jednomotorová verze a naopak se sem dostane varianta s celkem 4 elektromotory.
K oblíbeným
reklama
Elektrický pickup Tesla Cybertruck byl představen už v roce 2019, nicméně stále se nedostal do výroby a podle všeho se tak stane až v roce 2023. V nedávném tweetu Elon Musk prozradil, že výroba bude zahájena 4motorovou verzí, tedy s nezávislým řízením točivého momentu pro každé kolo, bude mít řiditelná všechna 4 kola, takže bude moci zatáčet jako tank i jako krab (to má umět např. i nový elektrický Hummer). Připomeňme, že vrcholem nabídky měla být verze se 3 motory, 800km dojezdem a 96 km/h měla pokořit za 2,9 sekundy.
 
Tesla Cybertruck
 
Více informací o produkčním plánu se dozvíme na dalším zveřejňování finančních výsledků společnosti, což by mělo být na konci ledna 2022. Spekuluje se o tom, že zatímco přijde nová high-endová verze, naopak zmizí ta low-endová s jediným motorem a pohonem zadních kol. Ta měla být jediná, která by neměla pohon na všechna čtyři kola. Slibovala dojezd 400 km a 96 km/h měla zvládnout za 6,5 sekundy. Vypadá to tedy, že základem bude dvoumotorová verze se 4×4, dojezdem 480 km a akcelerací na 96 km/h za 4,5 sekundy. Nicméně je jasné, že všechny tyto údaje se ještě mohou změnit.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala