www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo chce do cca 5 let elektromobil s 1000km dojezdem dle WLTP

Volvo chce do cca 5 let elektromobil s 1000km dojezdem dle WLTP
, , aktualita
Volvo má velké plány s elektromobilitou a od roku 2030 chce mít ve výrobním programu už jen elektrická auta. Pomoci má i partnerství se společností Northvolt, díky kterému je v plánu EV s dojezdem až 1000 km.
K oblíbeným
reklama
Švédská automobilka Volvo ve velkém přechází na SUV a elektrický pohon. Ačkoli jí to mnozí mají za zlé, prodejně se jí hodně daří. Od roku 2030 chce vyrábět už jen elektrická auta, a aby něco takového mohla snáze dosáhnout, vytvořila v červnu joint venture se společností Northvolt. Výzkumné centrum začne ve Švédsku fungovat už v roce 2022, nicméně produkce akumulátorů začne až v roce 2026. Půjde tak o další "Gigafactory" v Evropě. Něco podobného chce mít Nissan v Británii s výchozí výrobní kapacitou 9 GWh ročně, která do roku 2035 vzroste až na 35 GWh. V případě Volva je plánem dokonce až 50 GWh za rok.
 
Volvo C40 Recharge
 
Volvo ale potřebuje akumulátory dříve a Northvolt Ett bude dodávat automobilce 15 GWh akumulátorů ročně už od roku 2024. Ty budou produkovány ve Skellefteå ve Švédsku. Plány Volva jsou ale ještě dál. Zatímco brzy přijde na řadu druhá generace elektromobilů, v plánu už je i ta třetí a hovoří se o tom, že tyto vozy by už měly nabídnout dojezd 1000 km dle přesnější normy WLTP (proti NEDC). U ještě přísnější americké normy EPA se pak počítá s cca 900 km. Nemělo by to ani dlouho trvat, hovoří se o roku cca 2025. Volvo také předpokládá, že to už budou elektrické vozy cenově na úrovni těch spalovacích (zde se nabízí uštěpačná poznámka, zda se tak stane kvůli zlevnění elektromobilů a/nebo kvůli zdražení spalovacích vozů).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář