Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vlajková loď Nokia 9 by mohla vypadat jako na těchto obrázcích

18.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Šikovný designér využil již uniklé informace a vytvořil rendery, které by mohly ukazovat poměrně přesnou podobu smartphonu Nokia 9, budoucí vlajkové lodi finské značky s velkým displejem a špičkovou výbavou.
Zatímco Nokia 8 se pomalu dostává na trh, připravuje společnost HMD Global další vlajkovou loď, která by tentokrát měla uspokojit zájemce o smartphone s větší uhlopříčkou. Už dlouho se ví, že Nokia 8 patrně není poslední high-endovou novinkou letošního roku od této znovuzrozené značky. V minulosti se dokonce na internet dostalo pár náznaků výbavy nového modelu a nyní jsme se dozvěděli také něco o designu. Čínský zdroj, který podle webu Nokia Power User, v minulosti přinesl poměrně přesné informace o jiných smartphonech finské značky, využil především nedávno uniklý schematický nákres Nokie 9. Výsledkem jsou rendery, které nejspíš ukazují přibližnou podobu připravovaného vlajkového modelu, rozhodně bychom na ně však neměli stoprocentně spoléhat.
 
 
Na obrázcích můžeme vidět Nokii 9 se skleněným zaobleným tělem, které svým tvarem připomíná Samsung Galaxy S8 či Honor 9. Modul duálního zadního fotoaparátu koresponduje s designovým směrem ostatních novodobých Nokií, kousek pod ním potom můžeme vidět čtečku otisků prstů. Pokud se ovšem podíváte na ostatní smartphony Nokia, mají tento snímač umístěný na přední straně pod displejem. Proč se výrobce možná rozhodl pro tuto změnu, není těžké uhodnout, pokud se podíváme na čelní stranu údajné Nokie 9. Spekulace totiž naznačují, že novinka bude mít rozměrný displej s tenkými rámečky, který zasahuje až k okrajům, takže na domovské tlačítko ani čtečku otisků prstů by okolo nezbylo místo.
 
 
Odvážnější teorie hovoří o tom, že by Nokia 9 mohla mít senzor oční duhovky, v takovém případě by snímač otisků prstů nejspíš úplně chyběl. Ani v případě dalších parametrů prozatím nemáme k dispozici nic jasnějšího a přesnějšího. Hovoří se například o 5,5" až 6" OLED displeji s Quad HD rozlišením, procesoru Snapdragon 835, 6GB či dokonce 8GB operační paměti a až 128GB interním úložišti. O duálním zadním fotoaparátu jsme se už zmínili výše, takže ještě zbývá doplnit zvýšená odolnost proti vodě a prachu s certifikací IP68. Cena Nokie 9 na evropských trzích je odhadována na 750 eur, tedy bezmála 20 tisíc korun. Pro šetřivější fanoušky finské značky je připravován levný smartphone Nokia 2 s dlouhou výdrží baterie.
 


reklama