Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nestačí vám Nokia 8? Počkejte si na větší a vybavenější Nokii 9

18.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nokia letos ještě v kategorii high-endových smartphonů neřekla poslední slovo. Zástupce společnosti HMD Global potvrdil, že letos bude představen ještě vyšší model. Mohlo by jít o Nokii 9 s velkým bezrámečkovým displejem.
Nokia 8 je důstojnou vlajkovou lodí se špičkovými specifikacemi, ale řada fanoušků od oficiálního představení tvrdí, že ji „něco chybí“. Možná jen měli od znovuzrozené značky příliš vysoká očekávání, vždyť Nokia 8 nabízí čistý Android, fotoaparáty vyladěné známou společností Zeiss nebo schopnost nahrávání 360stupňového zvuku díky technologii od Nokia OZO. Ať už je tomu jakkoliv, Nokia v letošním roce patrně neřekla poslední slovo. Kromě levného modelu Nokia 2 se totiž můžeme těšit na ještě jednu vlajkovou loď, která by mohla nést označení Nokia 9. Podle ruské stránky 4PDA měl zástupce společnosti HMD Global, která se stará o vývoj, výrobu i prodej novodobých Nokií, vyjádřit v tom smyslu, že je na cestě ještě smartphone s větším displejem než má 5,3palcová Nokia 8.
 
 
Jeden ze starších schematických nákresů může, ale také nemusí ukazovat podobu očekávané Nokie 9
 
Podle spekulací by měla mít Nokia 9 displej s úhlopříčkou 5,5" nebo 5,7", fyzické rozměry telefonu by však nemusely být o tolik větší díky minimálním rámečkům okolo. Informace o bezrámečkovém displeji prozatím nebyly potvrzeny, očekáván je však zcela rozdílný design oproti Nokii 8. Smartphone by měl být vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 835, ale v kombinaci s až 8GB operační pamětí a 128GB interním úložištěm pro uživatelské soubory. Dalším rozdílem by mohla být certifikace IP68, to znamená pokročilejší odolnost proti vodě – zatímco Nokii 8 je možné nanejvýš polít, Nokii 9 by neměla mít problém ani s ponořením do vody. A možná se telefon pochlubí také skenerem oční duhovky, který by mohl doplnit (či nahradit) čtečku otisků prstů. Naopak modul duálního azdního fotoaparátu má zůstat stejný jako u Nokie 8.
 
To je zatím vše, co o Nokii 9 víme, ale v budoucnu snad budeme moudřejší. Smartphone by mohl být představen na podzim a rozhodně nebude levný. Zatímco Nokia 8 se bude prodávat za 600 eur, tedy více než 15 500 Kč, v případě Nokie 9 bychom ěmli čekat spíše cenovku okolo 750 eur, tedy bezmála dvacet tisíc korun.
 


reklama