Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Víme vše o OnePlus 6T týden před premiérou. Včetně ceny

23.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Výbava, design i cena OnePlus 6T se stávají veřejným tajemstvím. Německý e-shop nedopatřením zveřejnil stránku s dosud nepředstaveným telefonem, takže se všechny informace dostaly do světa skoro o týden dříve.
Během víkendu jsme psali, že OnePlus se rozhodlo změnit termín představení své nové vlajkové lodi. A to kvůli Applu, který si tiskovku v New Yorku naplánoval na stejný den. Dlouho očekávané OnePlus 6T tedy bude oficiálně odhaleno už v pondělí 29. října, o den dříve před původně oznámeným datem. Pokud vás zajímá, jak bude telefon vypadat, čím bude vybaven a kolik bude stát, nemusíte čekat do příštího týdne. O „únik“ se postaral německý internetový obchod Otto, který působí i na českém trhu jako prodejce oblečení. V domovském Německu je ovšem jeho katalog širší a zahrnuje také elektronická zařízení. Pro nás je ovšem důležitá chyba, kterou nejspíš udělal jeden ze zaměstnanců. Stránka o dosud nepředstaveném OnePlus 6T se tedy na internetu objevila dříve, než by měla. A ačkoliv byla rychle odstraněna, informace se mezitím rozšířily bleskovou rychlostí.
 
 
Design a displej. OnePlus 6T opět využije skleněné tělo, a to kromě lesklého i v matném provedení, které není zase tak obvyklé. Na přední straně zaujme především malý výřez displeje ve tvaru kapky, kde se ukrývá 16MPx čelní kamera. Jedná se o 6,2" AMOLED panel s rozlišením 2340 x 1080 pixelů, který v sobě integruje i čtečku otisků prstů. To vysvětluje, proč se senzor už nenachází na zadní straně telefonu jako u OnePlus 6.
 
Procesor a paměť. V případě procesoru pochopitelně padla volba na Snapdragon 845. A ani u pamětí se výrobce rozhodně nedržel při zemi. E-shop Otto uvádí variantu s 8GB RAM a 128GB úložištěm, ale v nabídce by se mohl objevit i levnější model s 6GB RAM: Prodejce se také zmiňuje o slotu na microSD karty, který jsme ovšem zatím neviděli u žádného modelu OnePlus. Dost možná jde tedy jen o chybu v popisku.
 
Další výbava. Duální zadní fotoaparát sestává z 20MPx a 16MPx snímače. Uvnitř líbivého těla smartphonu se nachází baterie o kapacitě 3 700 mAh, kterou lze nabíjet bezdrátově i přes port USB Type-C. A žádná zmínka o 3,5mm audio jacku na sluchátka, jak jsme předpokládali. Operační systém Android 8.1 Oreo bude nejspíš záhy aktualizován na verzi 9.0 Pie.
 
Cena. Otto bude prodávat OnePlus 6T od 6. listopadu s cenovkou 580 eur, v přepočtu 15 000 Kč. To je o 10 eur více, než kolik stálo OnePlus 6 se stejnými velikostmi pamětí.
 


reklama