www.svetmobilne.cz
>
>

V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min

V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min
, , aktualita
Nový hypersport Aston Martin Valkyrie bude mít na dnešní dobu naprosto nevídaný motor. Půjde o atmosférický dvanáctiválec, který bude točit přes 11 tisíc otáček za minutu. A bude překvapivě lehký.
reklama
Hypersportovní auta dnes vyvíjí kdekdo. Jen v posledních dnech jsme se tu několikrát bavili o Tesle, Lotusu nebo společnosti Pininfarina. Aston Martin chce také přispět svou troškou do mlýna vozem Valkyrie. V tomto případě nepůjde o elektromobil, ale o hybrid. Zajímavostí bude ale především jeho spalovací motor. Ten totiž navzdory tomu, že vůz bude poháněn i "moderní" elektřinou, bude spíše ze staré školy a dá vzpomenout na někdejší vysokootáčkové motory Formule 1, s nimiž ostatně sdílí mnoho technologií (např. titanové ojnice a písty dle specifikací F1).
 
Motor z Aston Martin Valkyrie
 
Vývoj motoru zajistila společnost Cosworth Engineering. Výsledkem je  atmosférický vidlicový dvanáctiválec (V12) s úhlem rozevření válců 65°. Jeho objem činí 6,5 litru a dosahuje nejvyššího výkonu 1000 bhp (1015 koní, resp. 747 kW). Nejzajímavější na tom pochopitelně je, při jakých otáčkách ho dosahuje. Musíte si na něj počkat až do 10500 ot/min a omezovač utne motor až při 11100 ot/min. Motor tak dosahuje neuvěřitelného litrového výkonu 115 kW (156 koní).
 
Motor z Aston Martin Valkyrie
 
Je jasné, že takto extrémně vysokootáčkový motor nemůže mít extrémní točivý moment (vysoký výkon se zde nahnal oněmi otáčkami, ne až tak momentem), takže počítejme se 740 Nm dosahovanými při 7000 ot/min. Jak ale již bylo řečeno, jde o hybrid, takže spalovacímu motoru bude pomáhat ještě elektromotor, nicméně zde zatím nemáme žádné podrobnější informace.
 
Zajímavostí je zde ale ještě více. Motor je přímo součástí šasi (jak říká Aston Martin, vyndejte motor a přední a zadní kola nebude nic spojovat), čímž se ušetřila hmotnost. Samotný motor totiž váží jen 206 kilogramů, což je na úrovni slavného turbodieselu 1.9 TDI. Aston Martin Valkyrie by se měl začít vyrábět a prodávat v roce 2020, přičemž se plánuje 150 kusů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný Zlevněná výměna baterií iPhonů přišla Apple draho, zájem byl 10násobný
Zájem o zlevněnou výměnu baterií u telefonů Apple iPhone byl až 10krát větší, než Apple očekával. I to se projevilo na zhoršených odhadech hospodářských výsledků pro poslední čtvrtletí. Program vyšel Apple hodně draho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid Facelift BMW 7 může mít V12 i hybrid
Mnichovská automobilka představila facelift luxusního sedanu BMW řady 7. Ten se na první pohled liší obrovskými, o 40 % většími ledvinkami. V nabídce bude nadále motor V12 a dostane se také na hybridní verzi.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem Apple představil pouzdra na nové iPhony s akumulátorem
Pokud je vám výdrž nových iPhonů málo, pak má pro vás výrobce nová oficiální pouzdra, která výdrž těchto telefonů značně prodlouží. Obsahují totiž vestavěný akumulátor a podporují i bezdrátové nabíjení.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář