www.svetmobilne.cz
>
>

Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi

Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
, , aktualita
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se v budoucnu objeví další elektrické hypersporty. Veřejnost už nějakou dobu netrpělivě očekává Teslu Roadster, která přijde nejprve v roce 2020, pokud nedojde ke zdržení. Do kategorie hypersportů by se měl připojit také Lotus, který je tradičním britským výrobcem lehkých sportovních vozů. V květnu 2017 do něj však vstoupilo čínské Geely a jak je známo, Čína je hodně zaměřená na elektromobily, takže není ani divu, že jeden z dalších vozů Lotusu bude elektromobil. Prozatím má kódové označení Omega. Svým způsobem k tomu Lotus nemá až tak daleko, protože první generace Tesly Roadster byla před 10 lety postavena na základu Lotusu Elise.
 
Logo Lotus
 
Novinka od Lotusu má mít výkon alespoň 1000 koní (736 kW), čímž bude mířit do již zmíněné kategorie hypersportů. Kdy se objeví, to zatím těžko říci, mělo by se tak stát někdy za načátku nového desetiletí a koncept vozu se očekává v průběhu příštího roku. Nečekejme ale nízkou cenu, hovoří se totiž o 2 milionech liber, resp. 2,5 milionu dolarů. Pro srovnání, nová Tesla Roadster má údajně stát jen desetinu, tedy 250 tisíc USD, a to ještě platí jen pro úvodní 1000kusovou sérii. Pak má být jen za 200 tisíc USD. Lotus by rád použil nějaké akumulátory nové generace s vyšší hustotou, což by mu mělo umožnit udržet hmotnost na přijatelné úrovni. Kde je ale sežene, to těžko říci.
 
Tesla Roadster
 
první generace Tesly Roadster vycházela z vozu Lotus Elise
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala