Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi

, , aktualita
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Na trhu se v budoucnu objeví další elektrické hypersporty. Veřejnost už nějakou dobu netrpělivě očekává Teslu Roadster, která přijde nejprve v roce 2020, pokud nedojde ke zdržení. Do kategorie hypersportů by se měl připojit také Lotus, který je tradičním britským výrobcem lehkých sportovních vozů. V květnu 2017 do něj však vstoupilo čínské Geely a jak je známo, Čína je hodně zaměřená na elektromobily, takže není ani divu, že jeden z dalších vozů Lotusu bude elektromobil. Prozatím má kódové označení Omega. Svým způsobem k tomu Lotus nemá až tak daleko, protože první generace Tesly Roadster byla před 10 lety postavena na základu Lotusu Elise.
 
Logo Lotus
 
Novinka od Lotusu má mít výkon alespoň 1000 koní (736 kW), čímž bude mířit do již zmíněné kategorie hypersportů. Kdy se objeví, to zatím těžko říci, mělo by se tak stát někdy za načátku nového desetiletí a koncept vozu se očekává v průběhu příštího roku. Nečekejme ale nízkou cenu, hovoří se totiž o 2 milionech liber, resp. 2,5 milionu dolarů. Pro srovnání, nová Tesla Roadster má údajně stát jen desetinu, tedy 250 tisíc USD, a to ještě platí jen pro úvodní 1000kusovou sérii. Pak má být jen za 200 tisíc USD. Lotus by rád použil nějaké akumulátory nové generace s vyšší hustotou, což by mu mělo umožnit udržet hmotnost na přijatelné úrovni. Kde je ale sežene, to těžko říci.
 
Tesla Roadster
 
první generace Tesly Roadster vycházela z vozu Lotus Elise
 


reklama