www.svetmobilne.cz
>
>

Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi

Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
, , aktualita
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se v budoucnu objeví další elektrické hypersporty. Veřejnost už nějakou dobu netrpělivě očekává Teslu Roadster, která přijde nejprve v roce 2020, pokud nedojde ke zdržení. Do kategorie hypersportů by se měl připojit také Lotus, který je tradičním britským výrobcem lehkých sportovních vozů. V květnu 2017 do něj však vstoupilo čínské Geely a jak je známo, Čína je hodně zaměřená na elektromobily, takže není ani divu, že jeden z dalších vozů Lotusu bude elektromobil. Prozatím má kódové označení Omega. Svým způsobem k tomu Lotus nemá až tak daleko, protože první generace Tesly Roadster byla před 10 lety postavena na základu Lotusu Elise.
 
Logo Lotus
 
Novinka od Lotusu má mít výkon alespoň 1000 koní (736 kW), čímž bude mířit do již zmíněné kategorie hypersportů. Kdy se objeví, to zatím těžko říci, mělo by se tak stát někdy za načátku nového desetiletí a koncept vozu se očekává v průběhu příštího roku. Nečekejme ale nízkou cenu, hovoří se totiž o 2 milionech liber, resp. 2,5 milionu dolarů. Pro srovnání, nová Tesla Roadster má údajně stát jen desetinu, tedy 250 tisíc USD, a to ještě platí jen pro úvodní 1000kusovou sérii. Pak má být jen za 200 tisíc USD. Lotus by rád použil nějaké akumulátory nové generace s vyšší hustotou, což by mu mělo umožnit udržet hmotnost na přijatelné úrovni. Kde je ale sežene, to těžko říci.
 
Tesla Roadster
 
první generace Tesly Roadster vycházela z vozu Lotus Elise
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala