www.svetmobilne.cz
>
>
>

Uber opět vypustil autonomní vozy, vyjedou v Pensylvánii

Uber opět vypustil autonomní vozy, vyjedou v Pensylvánii
, , aktualita
Poté, co autonomní vůz Uber v březnu zabil chodce, byla autonomní auta této společnosti stažena z provozu. Od července je pak řídili lidé a nyní se znovu vrací na silnice v autonomním režimu řízení.
K oblíbeným
reklama
V březnu letošního roku došlo k závažné nehodě autonomního vozu Uberu, který v noci smetl ženu, která na následky poranění zemřela. V případě nenadálých situací měla zasáhnout záložní řidička, nicméně ta si v autě sledovala seriál na telefonu, takže už nehodě nezabránila. Autonomní vozy Uberu tak byly staženy z provozu a vrátily se až v červenci. Nicméně dosud je řídili lidé a jen se testovalo, jak by dané situace vyhodnotil autonomní systém. I to se ale nyní mění a Uber už opět smí na silnice i v autonomním režimu.
 
Volvo XC90 Uber
 
Department of Transportation v Pensylvánii dal Uberu zelenou a ten tak nyní může opět testovat auta, která se řídí sama. Pokud jde o lidmi řízený testovací provoz, ten v ostatních městech poběží i nadále a týkat se bude i San Francisca a Toronta. Tak snad to tentokrát půjde lépe a k žádné takové nehodě už nedojde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou Motorola One Hyper s vyskakovací selfie kamerkou
Motorola přichází s dalším novým telefonem řady One. Jde o One Hyper, který se vyznačuje vyskakovací selfie kamerkou. Má 6,5" displej s 90% pokrytím přední strany i podporu velmi rychlého 45W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů Ford využije kávový odpad z McDonald’s k výrobě plastů
Ekologie je obrovským tématem a automobilka Ford chce řešit ekologický dopad svých vozů s pomocí fastfoodového řetězce McDonald’s. Ten bude dodávat kávový odpad, s jehož využitím pak bude Ford vyrábět plasty do aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony Qualcomm 3D Sonic Max: velká čtečka otisků prstů pro smartphony
Další novinkou z dílen společnosti Qualcomm je plošně velká ultrazvuková čtečka otisků prstů 3D Sonic Max. Ta by nyní měla být schopna pobrat rovnou dva otisky najednou. Bude také rychlejší a bezpečnější.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm uvedl čipy Snapdragon 865 a 765/765G s 5G Qualcomm uvedl čipy Snapdragon 865 a 765/765G s 5G
Qualcomm představuje nové výkonné mobilní procesory Snapdragon 865 a 765. Oba dva nabídnou i velmi rychlé 5G připojení, v případě slabšího čipu 765G dokonce nativně přímo v procesoru bez externího modemu.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Cybertruck přistižena v reálném provozu Tesla Cybertruck přistižena v reálném provozu
Extravagantní pickup Tesla Cybertruck už spatřil světlo světa a objevil se na reálných silnicích. Jednomu řidiči v USA se totiž povedlo zachytit jeden z prvních kusů v reálném provozu mezi dalšími auty.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář