www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce

Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
, , aktualita
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
K oblíbeným
reklama
Autonomní auta nemají vůbec lehký život. Jejich vyladění je složitá záležitost, která závisí z velké části na najetí dostatečného množství kilometrů a vystavení systému co nejvíce situacím, které se má naučit zvládat. O nepřipravenosti technologií se nyní přesvědčila společnost Uber, jejíž vůz měl před pár hodinami vážnou nehodu při testu v Tempe v Arizoně. 49letá žena Elaine Herzbergová přecházela křižovatku dvou víceproudých silnic mimo přechod, auto bohužel situaci nevyhodnotilo správně a ženu srazilo.
 
Volvo XC90 Uber
 
Ta bohužel později svým zraněním podlehla a jde tak o prvního chodce usmrceného autonomním vozidlem. Podle policie jelo auto v autonomním režimu a za volantem seděl řidič, který však z nějakého důvodu nezasáhl. To, proč se nehoda stala a nebyla odvrácena, je předmětem dalšího vyšetřování. Uber na Twitteru vyjádřil soustrast dotčené rodině a ujistil všechny, že plně spolupracuje se policií na vyřešení incidentu. Zároveň byly zastaveny veškeré testy autonomních vozidel Uberu ve všech dalších oblastech, kde byly testy prováděny.
 
Připomeňme, že nejde zdaleka o první incident autonomních vozů. Vedle několika kolizí, za které většinou mohli další řidiči, tu bylo i několik prohřešků samotných autonomních systémů. V roce 2016 to byla smrtelná nehoda v Tesle, kdy byly senzory oslepeny jasným bílým návěsem, do kterého pak auto v plné rychlosti vrazilo. Pokud jde o Uber, ten měl v minulosti problémy např. s jízdami na červenou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala