reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce

, , aktualita
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
Autonomní auta nemají vůbec lehký život. Jejich vyladění je složitá záležitost, která závisí z velké části na najetí dostatečného množství kilometrů a vystavení systému co nejvíce situacím, které se má naučit zvládat. O nepřipravenosti technologií se nyní přesvědčila společnost Uber, jejíž vůz měl před pár hodinami vážnou nehodu při testu v Tempe v Arizoně. 49letá žena Elaine Herzbergová přecházela křižovatku dvou víceproudých silnic mimo přechod, auto bohužel situaci nevyhodnotilo správně a ženu srazilo.
 
Volvo XC90 Uber
 
Ta bohužel později svým zraněním podlehla a jde tak o prvního chodce usmrceného autonomním vozidlem. Podle policie jelo auto v autonomním režimu a za volantem seděl řidič, který však z nějakého důvodu nezasáhl. To, proč se nehoda stala a nebyla odvrácena, je předmětem dalšího vyšetřování. Uber na Twitteru vyjádřil soustrast dotčené rodině a ujistil všechny, že plně spolupracuje se policií na vyřešení incidentu. Zároveň byly zastaveny veškeré testy autonomních vozidel Uberu ve všech dalších oblastech, kde byly testy prováděny.
 
Připomeňme, že nejde zdaleka o první incident autonomních vozů. Vedle několika kolizí, za které většinou mohli další řidiči, tu bylo i několik prohřešků samotných autonomních systémů. V roce 2016 to byla smrtelná nehoda v Tesle, kdy byly senzory oslepeny jasným bílým návěsem, do kterého pak auto v plné rychlosti vrazilo. Pokud jde o Uber, ten měl v minulosti problémy např. s jízdami na červenou.
 


reklama
reklama
reklama