www.svetmobilne.cz
>
>

Tvůrce Tesly Model S se stal CEO konkurenčního Lucidu

Tvůrce Tesly Model S se stal CEO konkurenčního Lucidu
, , aktualita
Peter Rawlinson je tvůrcem známého elektromobilu Tesla Model S, nicméně nějakou dobu už pracuje u konkurenční společnosti Lucid Motors, která vyvíjí elektromobil Lucid Air. Nyní se stává CEO této společnosti.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lucid Motors už nějakou dobu vyvíjí elektromobil Lucid Air, který má přinést extrémní výkony za poměrně nízkou cenu (více než 100 tisíc USD sice není málo, ale za auto s výkonem přes 1000 koní to už zas takový extrém není). Jenže s plněním termínů jsou na tom na štíru ještě více než Elon Musk. Vůz měl být v prodeji už v roce 2018, nyní to ale vypadá, že to dříve než koncem roku 2020 asi nebude. Každopádně za kalifornskou společností nyní stojí saudskoarabský fond, který měl původně investovat do konkurenční Tesly (do Lucidu investoval miliardu dolarů).
 
Lucid Air
 
A právě Tesla částečně hraje roli i v tom, že tvůrce slavného Modelu S, Peter Rawlinson, pracuje pro Lucid Motors. Tam přešel už v roce 2013, tedy krátce po dokončení luxusního elektrického sedanu. Dosud byl CTO, tedy šéfem přes techniku. Nově ale nastoupí i do pozice CEO společnosti. V té nahradí Sama Wenga, který společnost založil v roce 2007. Tehdy nesla jméno Atieva do roku 2016, kdy se přejmenovala na Lucid Motors. Pod značkou Atieva nicméně ještě dodnes produkuje a vyvíjí bateriové elektrické systémy pro auta. Rawlinson nicméně vedle role CEO bude i nadále fungovat v roli CTO.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik