Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tvůrce Tesly Model S se stal CEO konkurenčního Lucidu

26.4.2019, Milan Šurkala, aktualita
Peter Rawlinson je tvůrcem známého elektromobilu Tesla Model S, nicméně nějakou dobu už pracuje u konkurenční společnosti Lucid Motors, která vyvíjí elektromobil Lucid Air. Nyní se stává CEO této společnosti.
Společnost Lucid Motors už nějakou dobu vyvíjí elektromobil Lucid Air, který má přinést extrémní výkony za poměrně nízkou cenu (více než 100 tisíc USD sice není málo, ale za auto s výkonem přes 1000 koní to už zas takový extrém není). Jenže s plněním termínů jsou na tom na štíru ještě více než Elon Musk. Vůz měl být v prodeji už v roce 2018, nyní to ale vypadá, že to dříve než koncem roku 2020 asi nebude. Každopádně za kalifornskou společností nyní stojí saudskoarabský fond, který měl původně investovat do konkurenční Tesly (do Lucidu investoval miliardu dolarů).
 
Lucid Air
 
A právě Tesla částečně hraje roli i v tom, že tvůrce slavného Modelu S, Peter Rawlinson, pracuje pro Lucid Motors. Tam přešel už v roce 2013, tedy krátce po dokončení luxusního elektrického sedanu. Dosud byl CTO, tedy šéfem přes techniku. Nově ale nastoupí i do pozice CEO společnosti. V té nahradí Sama Wenga, který společnost založil v roce 2007. Tehdy nesla jméno Atieva do roku 2016, kdy se přejmenovala na Lucid Motors. Pod značkou Atieva nicméně ještě dodnes produkuje a vyvíjí bateriové elektrické systémy pro auta. Rawlinson nicméně vedle role CEO bude i nadále fungovat v roli CTO.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama