Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Toshiba Portégé A30-C: lehký a odolný magnéziový notebook

, , aktualita
Toshiba Portégé A30-C: lehký a odolný magnéziový notebook
Toshiba zahajuje na českém trhu prodej třináctipalcového notebooku, který je připraven pro náročné firemní využití. Týká se to použití bytelného šasi, solidní hardwarové výbavy i řady bezpečnostních funkcí. Navrch přidává výrobce nadstandardní záruku.
Toshiba Portégé A30-C: lehký a odolný magnéziový notebook
Toshiba Portégé A30-C je po modelech Portégé Z20t-C a Tecra Z50-C dalším přírůstkem na podzimním trhu s firemními notebooky. Chlubí se magnéziovým tělem s hmotnosti od 1,5 kg (v závislosti na konkrétní konfiguraci), které by mělo vydržet i hrubší zacházení. Klávesnice, která je odolná proti polití, udrží bezpečně minimálně 30 ml tekutiny. Notebook prošel testy H.A.L.T. (Highly Accelerated Lifestyle Test) prováděnými německým institutem TÜV Rheinland, v rámci kterých byla zkoušena například odolnost při tlaku na víko předmětem o hmotnosti 100 kg, pádu, polití, silným vibracím nebo prudkým změnám teplot (z -25 °C na +70 °C během deseti minut). Simulováno bylo také reálné používání notebooku po dobu tří až pěti let. Dodejme, že Toshiba si tento model vyrábí ve své vlastní továrně s vysokým stupněm kontroly výroby.

13” displej notebooku může mít HD nebo Full HD rozlišení. O pohon se starají procesory Intel Core šesté generace na architektuře Skylake, konkrétně Core i3 nebo Core i5 s integrovanou grafikou Intel HD 520. Na výběr je také ze 4GB nebo 8GB operační paměti a 500TB HDD či 128GB až 256GB SSD. Použitý TPM čip umožňuje šifrovat data na pevném disku, takže jsou chráněna i v případě ztráty či odcizení počítače. K dalším užitečným funkcím patří vlastní BIOS od Toshiby odolný proti útokům zvenčí nebo Toshiba Cloud Client Manager, který umožňuje vzdálený správu notebooku ze strany IT oddělení. O konektivitu se stará trojice portů USB 3.0, HDMI, VGA, RJ-45 a dokovací konektor. Volitelně je potom k dispozici LTE modem umožňující připojení k internetu na cestách. Všechny konfigurace jsou vybaveny DVD mechanikou a baterií s až desetihodinovou vydrží.

Toshiba Portégé A30-C je na českém trhu dostupná v pěti různých konfiguracích s cenami v rozmezí přibližně od 27 000 do 37 000 Kč včetně DPH. Podniky si navíc mohou objednat konfiguraci sestavenou podle svých potřeb, a to již od pěti kusů. Bonusem navíc je tříletá onsite záruka (s opravou zákazníka) a garancí, že pokud se během prvního roku notebook porouchá vinou výrobní vady, dostane zákazník kromě bezplatné opravy také celou pořizovací částku.

Zdroj: Tisková zpráva Toshiba
reklama