Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Toshiba Portégé A30-C: lehký a odolný magnéziový notebook

16.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Toshiba zahajuje na českém trhu prodej třináctipalcového notebooku, který je připraven pro náročné firemní využití. Týká se to použití bytelného šasi, solidní hardwarové výbavy i řady bezpečnostních funkcí. Navrch přidává výrobce nadstandardní záruku.
Toshiba Portégé A30-C je po modelech Portégé Z20t-C a Tecra Z50-C dalším přírůstkem na podzimním trhu s firemními notebooky. Chlubí se magnéziovým tělem s hmotnosti od 1,5 kg (v závislosti na konkrétní konfiguraci), které by mělo vydržet i hrubší zacházení. Klávesnice, která je odolná proti polití, udrží bezpečně minimálně 30 ml tekutiny. Notebook prošel testy H.A.L.T. (Highly Accelerated Lifestyle Test) prováděnými německým institutem TÜV Rheinland, v rámci kterých byla zkoušena například odolnost při tlaku na víko předmětem o hmotnosti 100 kg, pádu, polití, silným vibracím nebo prudkým změnám teplot (z -25 °C na +70 °C během deseti minut). Simulováno bylo také reálné používání notebooku po dobu tří až pěti let. Dodejme, že Toshiba si tento model vyrábí ve své vlastní továrně s vysokým stupněm kontroly výroby.

13” displej notebooku může mít HD nebo Full HD rozlišení. O pohon se starají procesory Intel Core šesté generace na architektuře Skylake, konkrétně Core i3 nebo Core i5 s integrovanou grafikou Intel HD 520. Na výběr je také ze 4GB nebo 8GB operační paměti a 500TB HDD či 128GB až 256GB SSD. Použitý TPM čip umožňuje šifrovat data na pevném disku, takže jsou chráněna i v případě ztráty či odcizení počítače. K dalším užitečným funkcím patří vlastní BIOS od Toshiby odolný proti útokům zvenčí nebo Toshiba Cloud Client Manager, který umožňuje vzdálený správu notebooku ze strany IT oddělení. O konektivitu se stará trojice portů USB 3.0, HDMI, VGA, RJ-45 a dokovací konektor. Volitelně je potom k dispozici LTE modem umožňující připojení k internetu na cestách. Všechny konfigurace jsou vybaveny DVD mechanikou a baterií s až desetihodinovou vydrží.

Toshiba Portégé A30-C je na českém trhu dostupná v pěti různých konfiguracích s cenami v rozmezí přibližně od 27 000 do 37 000 Kč včetně DPH. Podniky si navíc mohou objednat konfiguraci sestavenou podle svých potřeb, a to již od pěti kusů. Bonusem navíc je tříletá onsite záruka (s opravou zákazníka) a garancí, že pokud se během prvního roku notebook porouchá vinou výrobní vady, dostane zákazník kromě bezplatné opravy také celou pořizovací částku.

Zdroj: Tisková zpráva Toshiba
reklama