Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konvertibilní ultrabook Toshiba Portégé Z20t v nové generaci míří na český trh

18.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Toshiba oznámila, že na tuzemský trh přináší model Portégé Z20t-C, tedy novou generaci prémiového ultrabooku s odpojitelnou klávesnicí. Hlavní změnou je použití modernějších procesorů Intel Core m, kromě toho výrobce přidal port USB-C.
Toshiba Portégé Z20t-C se po stránce designu nijak výrazně neliší od minulé generace. Nic se nezměnilo ani na konstrukci, opět tedy máme tu čest s relativně lehkým notebookem, jehož podsvícenou klávesnici lze odpojit a vytvořit z něj tablet. I přes konvertibilitu slibuje výrobce odolnost konstrukce, kterou mají potvrzovat testy H.A.L.T (Highly Accelerated Life Test). Beze změny zůstal 12,5“ IPS dotykový displej s Full HD rozlišením a matnou úpravou zabraňující odleskům. Pod kapotou teď ovšem nalezneme o generaci modernější procesor. Opět se jedná o energeticky úsporný a pasivně chlazený Intel Core M, ale tentokrát jeho šestou generaci na architektuře Skylake. Je samozřejmě trochu škoda, že výrobce jen dohání vlak, a nepředstavil notebook rovnou s nejnovějšími procesory Kaby Lake.

Na českém trhu budou k dostání tři konfigurace nesoucí označení Portégé Z20t-C-11N, Z20t-C-11G a Z20t-C-11C. Ty disponují procesorem Intel Core M-6Y54 či Core M-6Y75, 8GB RAM, 256GB SSD a předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Pro. Dvě konfigurace mají v základu LTE modem, jedna se potom chlubí dokonce digitizérem Wacom. Zařízení mají tři porty USB, z nichž jeden je nově reversibilní USB Type-C. Kromě toho má uživatel k dispozici porty VGA, HDMI a RJ-45, bezdrátovou konektivitu má na starosti modem Intel Dual Band Wireless-AC 8260. Na vysoké úrovni je zabezpečení, což je vzhledem k cílení na podnikovou sféru pochopitelné. Toshiba proto notebook opatřila svým vlastním BIOSem, funkcí AntiTheft, podporou zámku Kensington Lock a TPM čipem, který se stará o šifrování dat na disku.

Dále nechybí nástroj Intel Active Management Technology umožňující IT oddělení firmy řešit technické potíže na dálku, třeba když je uživatel zrovna na služební cestě. Toshiba Portégé Z20t-C se opět chlubí dlouhou výdrží na baterii, tentokrát by mělo být kombinací baterie v tabletu a klávesnicovém modulu možné dosáhnout až 19 hodin provozu. Při používání samostatného tabletu by měla výdrž dosahovat až 9,5 hodiny. Toshiba i tentokrát využívá propracovaný systém nabíjení, kdy je nejprve dobíjena baterie v tabletu. Naopak při používání si zařízení bere energii nejprve z baterie pod klávesnicí (pokud je připojena). Toshiba Portégé Z20t-C se na českém trhu objeví co nevidět, ceny nabízených konfigurací by se měly pohybovat okolo 50 000 Kč včetně DPH.

Zdroj: Tisková zpráva Toshiba
reklama