Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Patnáctipalcová Toshiba Tecra Z50-C se dostává na český trh

24.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na český trh zamířil firemní notebook od Toshiby, který představuje pomyslný vrchol nabídky tohoto výrobce. Nová generace modelu Tecra Z50 má přepracované šasi kombinující nízkou hmotnost a odolnost. Vnitřní komponenty si potom může zákazník přizpůsobit.
Po dvou nových konfiguracích čtrnáctipalcové Tecry Z40 a konvertibilním ultrabooku Portégé Z20t-C přichází do českých obchodů nová generace patnáctipalcové Tecry Z50. Ten sice spoléhá na tradiční velkou úhlopříčku displeje, ale přesto se povedlo snížit hmotnost na 2,1 kg. Výrobce také slibuje vysokou odolnost použitého hliníkového šasi. Novinkou je snadno výměnná baterie, takže díky výměnným bateriím lze dosáhnout celodenní výdrže. A pokud baterie ztratí časem svou kapacitu, lze ji vyměnit za novou i bez servisního zásahu.

Notebook je na trhu dostupný ve čtyřech konfiguracích, které jsou vybaveny procesory Intel Core i5-6200U nebo Core i7-6500U šesté generace na architektuře Skylake. Jedno z nabízených dvoujader je kombinováno s 8GB RAM a 256GB či 512GB SSD. Zákazníci z řad firem ovšem mohou využít možnosti sestavení vlastní konfigurace, která je dostupná při objednání alespoň pěti kusů. Kromě výběru procesoru, operační paměti či pevného disku se lze rozhodovat mezi integrovanou grafikou Intel HD 520 a dedikovanou kartou Nvidia GeForce 930M, volitelně lze přidat také optickou mechaniku nebo LTE (4G) modem.

Všechny konfigurace bez rozdílu se chlubí 15,6“ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a matnou úpravou. Standardem je vysoká kvalita zabezpečení uživatelských dat, k dispozici je proto čtečka otisků prstů a SMART karet, vlastní BIOS od Toshiby, šifrovací čip TPM 2.0 a funkce Anti Theft, která umožňuje počítač kompletně zablokovat v případě ztráty či odcizení. O konektivitu se mimo jiné stará Wi-Fi 802.11ac, RJ-45, čtečka SD karet, porty VGA a HDMI. Nechybí podsvícená a voděodolná klávesnice nebo baterie s výdrží až 8,5 hodiny.

Na český trh zamířily konfigurace Tecra Z50-C-10M, Tecra Z50-C-114, Tecra Z50-C-11J a Tecra Z50-C-11V. Prodávají se v rozmezí přibližně od 25 000 Kč do 33 000 Kč bez DPH.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama