Tizen na hodinkách předběhl Android Wear, objevil se i ve smartphonu Samsung Z4

Tizen na hodinkách předběhl Android Wear, objevil se i ve smartphonu Samsung Z4
, , aktualita
Samsung představil v pořadí čtvrtý telefon s operačním systémem Tizen. I tentokrát se jedná zástupce nejnižší třídy, který může zaujmout snad jen nízkou cenou. Naopak úspěchy slaví na poli chytrých hodinek, kde už má větší podíl než Android Wear od Googlu.reklama

Samsung Z4


Samsung Z4 je už několikátý smartphone s Tizen OS, ale i tentokrát má několik podstatných vad na kráse. Zaprvé se bude prodávat pouze na vybraných rozvojových trzích, jako je Indie. Zadruhé byla výbava stlačena na úplné minimum, patrně kvůli nízké ceně, konkrétní částka však prozatím zveřejněna nebyla. Přístroj disponuje 4,5“ displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů a je poháněn blíže nespecifikovaným čtyřjádrovým procesorem na 1,5 GHz, který je doplněn o 1GB RAM.

Na přední i zadní straně nalezneme shodně 5MPx fotoaparát, oba navíc disponují LED bleskem. V případě zadního snímače jsou navíc připraveny hned dvě diody, které jsou navíc umístěny netradičně naproti sobě. Samsung Z4 dále disponuje 2050mAh baterií a LTE, na výběr navíc bude ze single SIM i dual SIM varianty.

Operačním systémem je Tizen 3.0, který se vyznačuje přímočarým uživatelským rozhraním a širokými možnostmi zkratek, ať už pomocí fyzického tlačítka pod displejem nebo dotykových gest. K vychytávkám aplikace fotoaparátu patří automaticky pořízené selfie na základě rozpoznání obličeje nebo současné nahrávání videí předním i zadním snímačem.


Tizen OS úspěšnější než Android Wear


Samsung je jedním z výrobců, kteří se u svých chytrých hodinek nevydali cestou platformy Android Wear a raději vsadili na své vlastní řešení. Tento krok se patrně vyplatil, neboť Tizen OS se podle posledních dat společnosti Strategy Analytics stal druhým nejpoužívanějším operačním systémem v chytrých hodinkách. Trhu ovšem nadále pevně vládne Apple WatchOS s 57% podílem, zatímco Tizen OS má jen 19 % a třetí Android Wear 18 %. Rozestup mezi druhým a třetím místem je tedy minimální, ale přesto stojí za pozornost.

Tizen OS totiž používá jen Samsung ve svých hodinkách z řady Gear, zatímco konkurenční řešení od Googlu nalezneme v nespočtu modelů nejrůznějších značek – od čistě technologických přes tradiční hodinkové až po módní. Nedávné vydání Android Wear 2.0 následované řadou nových modelů by mohlo prodeje opět zvýšit. Obecně platí, že trh s chytrými hodinkami je značně nevyzpytatelný a projevuje se neustálým kolísáním. Nejvíc jej ovlivňuje prodej Apple Watch, které táhnou celý trh.

Zdroj: News.samsung.com, Phonearena.com
reklama
Nejnovější články
Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE
Do hry se vrací idea supersportovního elektrického sedanu Aston Matin RapidE. Společnost chce v následujících letech přijít s elektromobilem s nevšedními výkony. K dispozici ale bude pouze limitované množství.
27.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Kodak představil své první dva tablety s Androidem Kodak představil své první dva tablety s Androidem
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
26.6.2017,  aktualita, Jáchym Šlik