www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zvyšuje dojezd Modelu S a X o 10 %

Tesla zvyšuje dojezd Modelu S a X o 10 %
, , aktualita
Automobilka Tesla přichází s užitečnými vylepšeními pro své vozy Model S a X. Díky o něco efektivnějším technologiím výrobce slibuje až o 10 % delší dojezd. Nové vozy umí také mnohem rychlejší 200kW nabíjení.
K oblíbeným
reklama
Tesla sice v posledním čtvrtletí nevykázala zisk, nicméně touto dobou oznámila také příjemná vylepšení pro své Modely S a X. Ačkoli ty jsou vlajkovými loděmi automobilky, technologiemi dosud zaostávaly za novějším Modelem 3. Nyní ale některá z těchto vylepšení přichází i pro Modely S a X. Konkrétně jsou to nové synchronní elektromotory s permanentním magnetem, o kterých jsme mluvili před dvěma týdny. Ty jsou o něco efektivnější, nezapomnělo se však ani na další úpravy v přenosu točivého momentu na kola. To zahrnuje i lepší chlazení a nové typy kapalin, které snižují jízdní odpory.
 
Tesla Model S
 
Model S Standard Range je novinkou, má ujet 459 km na jedno nabití, může jet 250 km/h, na 60 mph (96 km/h) je za 4,0 sekundy a stojí 78.000 USD. Model S Long Range nicméně zvyšuje svůj dojezd z 539 km na velmi pěkných 595 km. I zde lze jet 250 km/h, na 96 km/h je už za 3,7 sekundy, což je zrychlení o 0,4 s proti původnímu modelu. Základní cena činí 88.000 USD. Nakonec tu máme ještě Model S Performance. V jeho případě se dojezd zvýšil z 507 km na 555 km. Rozjede se na 262 km/h a na 96 km/h bude za 3,0 sekundy, přičemž cena činí 99.000 USD. S Ludicrous Mode za dalších 20.000 USD zkrátíte akceleraci na 2,4 sekundy. Kapacita akumulátorů těchto modelů zůstává nezměněna na 100 kWh.
 
Podobného vylepšení se dočkal i Model X. Standard Range za 83.000 USD ujede 402 km, rozjede se na 250 km/h a na 96 km/h je za 4,7 sekundy. Model X Long Range zvyšuje svůj dojezd na velmi pěkných 523 km (původně 475 km). Vyjde na 93.000 USD, slibuje maximální rychlost 250 km/h a zrychlení za 4,4 sekundy. Nakonec je tu i Model X Performance za 104.000 USD. Jeho dojezd se zvýšil ze 465 km na 491 km, rozjede se na 262 km/h a na 96 km/h je za pouhých 3,4 sekundy. Ludicrous Mode tento čas sníží na 2,7 sekundy.
 
To však zdaleka nejsou jediné změny. Nové varianty také konečně podporují rychlejší nabíjení. Se Superchargery v2 je to až 145 kW, při použití nejnovějších Superchargerů v3 pak lze vozy nabíjet až 200kW výkonem a celý akumulátor nabít za něco málo přes půl hodiny. Další novinkou je plně adaptivní vzduchové pérování, které zvyšuje konfort a výrazněji snižuje světlou výšku vozu na dálnici pro zlepšení aerodynamiky a prdloužení dojezdu. Ti, kteří koupili vozy Model S a X před těmito změnami, nyní mohou využít akce v podobě Ludicrous Mode zdarma.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají
Ani nejnovější smartphony od Googlu se neobejdou bez dětských nemocí. První majitelé si stěžují se jejich Pixel 3a (XL) samovolně vypíná, a to hlavně v situacích, kdy není používán. Příčina problému zatím nebyla odhalena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Dvakrát doplněno.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik21 komentářů
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik